Axobrex

1 tabl. zawiera 250 mg cytykoliny w postaci soli wewnętrznej.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Axobrex 30 szt., tabl. 2019-04-05

Działanie

Suplement diety zawierający cytykolinę (w postaci soli wewnętrznej) - związek składający się z zasady azotowej - cytozyny oraz rybozy, pirofosforanu i choliny. Zasady azotowe są podstawowymi składnikami strukturalnymi kwasów nukleinowych (DNA i RNA), które odgrywają znaczącą rolę w biosyntezie białek oraz przechowywaniu informacji w komórce. Po spożyciu cytykolina rozkłada się na cholinę i cytydynę, substancje naturalnie występujące w organizmie, które ulegają dalszym przemianom i uczestniczą w różnych szlakach metabolicznych m.in. w układzie nerwowym, w tym w mózgu.

Dawkowanie

Doustnie: 1 tabl. 1-2 razy dziennie podczas posiłku. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia (500 mg).

Wskazania

Uzupełnienie diety w cytykolinę.

Przeciwwskazania

Nie stosować u osób <18 rż.

Środki ostrożności

Nie zaleca się stosowania z lekami zawierającymi centrofenoksynę.

Uwagi

Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Interakcje

Preparat wchodzi w interakcje z niektórymi lekami, zwiększa działanie leków z lewodopą.

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."