Ascorutical forte

1 kaps. zawiera 40 mg witaminy C, 100 mg wapnia i 9,5 mg rutyny. 1 tabl. forte zawiera 80 mg witaminy C, 200 mg wapnia i 19 mg rutyny.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Ascorutical forte 20 szt., tabl. powl. 13.6 zł 2019-04-05

Działanie

Suplement diety zawierający witaminę C, wapń i rutynę. Witamina C przyczynia się do zmniejszenia zmęczenia, pełni rolę w ochronie DNA, białek i lipidów przed uszkodzeniem oksydacyjnym, wpływa na funkcjonowanie układu odpornościowego. Wapń pełni rolę w metabolizmie energetycznym, odgrywa rolę w przewodnictwie nerwowym oraz funkcjach mięśniowych, pełni rolę w prawidłowych podziałach i różnicowaniu komórek.

Dawkowanie

Doustnie, dorośli: 2 kaps. lub 1 tabl. forte dziennie, podczas lub bezpośrednio po posiłku. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia.

Wskazania

Do systematycznego stosowania w stanach zwiększonego zapotrzebowania na witaminę C, rutynę i wapń.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Ciąża i okres karmienia piersią.

Ciąża i laktacja

Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Uwagi

Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Cena

Ascorutical forte, cena 100% 13.6 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."