Artrozin

1 saszetka zawiera: 1500 mg siarczanu glukozaminy, 900 mg siarczanu chondroityny, 200 mg witaminy C (250% RWS).

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Artrozin 30 saszetek, proszek 35.0 zł 2019-04-05

Działanie

Suplement diety. Zawarte w preparacie glukozamina i chondroityna to aminocukry endogenne wykazujące synergistyczne działanie. W postaci siarczanów cechują się bardzo wysoką biodostępnością. Są to składniki strukturalne tkanki chrzęstnej, wchodzące w skład chrząstki stawowej, więzadeł i mazi stawowej. Glukozamina i chondorityna pobudzają syntezę proteoglikanów – substancji budulcowych chrząstki stawowej i kości; uczestniczą w wytwarzaniu mazi stawowej. Odpowiednia ilość mazi stawowej zapewnia prawidłowe funkcjonowanie układu kostno-stawowego. Witamina C pomaga w produkcji kolagenu w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania chrząstki i kości.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 1 saszetka dziennie, podczas lub bezpośrednio po posiłku. Sposób podania. Zawartość saszetki rozpuścić w 0,5 – 1 szklanki wody. Mieszać dokładnie do rozpuszczenia preparatu. Spożyć bezpośrednio po przygotowaniu. Powstała zawiesina jest naturalną cechą preparatu.

Wskazania

Uzupełnienie diety w siarczan glukozaminy, siarczan chondroityny oraz witaminę C.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Uczulenie na skorupiaki.

Środki ostrożności

Preparat zawiera cukier i substancję słodzącą. Jedna saszetka preparatu zawiera 5 g sacharozy, co stanowi 0,5 jednostek chlebowych. Osoby chorujące na cukrzycę oraz przyjmujące leki  przeciwcukrzycowe przed użyciem powinny skonsultować się z lekarzem.

Ciąża i laktacja

Kobiety w ciąży i matki karmiące piersią przed zastosowaniem powinny skonsultować się z lekarzem.

Uwagi

Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Cena

Artrozin, cena 100% 35.0 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."