Argotiab™ Spray

TIAB (kompleks dwutlenku tytanu połączonego kowalencyjnie z nanocząsteczkami aktywnego srebra), kaolin, hiaIuronian sodu, krzemionka, gaz: N-butan.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Argotiab™ Spray poj. 125 ml, spray 42.0 zł 2019-04-05

Działanie

Wyrób medyczny w formie proszku do stosowania miejscowego, tworzący skuteczną barierę ochronną i wspomagający naturalne procesy odnowy tkanki, zapobiega maceracji ran w szczególności ran sączących, tworzy mikrośrodowisko rany sprzyjające jej szybkiemu i spontanicznemu gojeniu; chroni przed infekcjami, zabezpiecza przed tworzeniem się flory bakteryjnej w miejscu zastosowania, tworząc w ten sposób lepsze warunki do regeneracji tkanek skóry.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Przed aplikacją dokładnie oczyścić i umyć miejsce oraz je osuszyć. Zaaplikować z odległości ok. 10 cm cienką warstwę proszku 2 razy dziennie na chore miejsce. Nie masować.

Wskazania

Wspomagająco w leczeniu i regeneracji ran z wysiękiem, w przebiegu stopy cukrzycowej, grzybicy stóp oraz w przypadku owrzodzeń i odleżyn i niewielkich ran ciętych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Środki ostrożności

Unikać kontaktu z oczami. W przypadku kontaktu niezwłocznie przemyć oczy wodą. W przypadku obecności nieprawidłowych reakcji skórnych należy przerwać stosowanie. Unikać zbyt długiego stosowania.

Cena

Argotiab™ Spray, cena 100% 42.0 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."