Argenton optic

Lecytyna sojowa, chlorek sodu, witamina E, witamina A (palmitynian witaminy A), sorbitol, D-panthenol, woda oczyszczona, nanokoloid srebra.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Argenton optic but. 10 ml (200 dawek), spray na powieki 22.0 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat wspomaga naturalną barierę ochronną oka, zabezpieczając powierzchnię gałki ocznej przed wysychaniem. Obecne w preparacie nanocząsteczki srebra ograniczają rozwój drobnoustrojów łagodząc objawy zapalenia. Dzięki zawartości witamin A, E oraz D-panthenolu preparat wykazuje działanie odżywcze i nawilżające. Preparat łagodzi objawy dyskomfortu oczu, przynosząc ulgę suchym, podrażnionym i piekącym oczom, zwłaszcza w przypadku: zapalenia spojówek, infekcji bakteryjnych i wirusowych, długotrwałej pracy przy komputerze, przebywania w pomieszczeniach z klimatyzacją i centralnym ogrzewaniem, niekorzystnych warunków środowiska (zanieczyszczone i zapylone powietrze), używania soczewek kontaktowych, długotrwałego wytężania wzroku (np. prowadzenie samochodu), przebywania w pomieszczeniach ze sztucznym oświetleniem.

Dawkowanie

Stosować na zamknięte powieki. Przed pierwszym użyciem należy kilkakrotnie nacisnąć dozownik, aby wypełnić go płynem. Skierować wylot dozownika w kierunku oka, następnie rozpylić 1-2 razy zachowując odległość ok. 10 cm od zamkniętej powieki. Aplikację powtarzać 3-4 razy dziennie lub w zależności od własnych potrzeb. W celu oczyszczenia brzegów powiek z zalegającej wydzieliny, po aplikacji preparatu powiekę przetrzeć najlepiej jałowym gazikiem. Nie należy rozpylać preparatu na otwarte oko. Preparat może być stosowany przez osoby noszące soczewki kontaktowe. W przypadku stosowania preparatu na makijaż zaleca się aplikację na powiekę z odległości ok. 15-20 cm.

Wskazania

Preparat wspomaga leczenie stanów zapalnych oraz zapewnia prawidłowe nawilżenie oka.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Nie stosować u osób ze stwierdzoną alergią na srebro metaliczne.

Środki ostrożności

Nie należy rozpylać preparatu na otwarte oko. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek dolegliwości zaprzestać stosowania. Nie dotykać powierzchni oka końcówką rozpylacza.

Uwagi

Preparat należy zużyć do 6 miesięcy od pierwszego otwarcia.

Cena

Argenton optic, cena 100% 22.0 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."