Aqua pro injectione Kabi

1 amp. zawiera 10 ml wody do wstrzykiwań.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Aqua pro injectione Kabi 50 amp. 10 ml, rozp. do sporz. leków parent.

Water for injections

21.86 zł 2019-04-05

Działanie

Rozpuszczalnik do sporządzania leków perenteralnych.

Dawkowanie

Ilość i szybkość podawania zależy od schematu dawkowania przepisanego leku.

Wskazania

Jałowa woda do wstrzykiwań służy jako środek do rozcieńczania lub rozpuszczania odpowiednich leków do stosowania parenteralnego.

Przeciwwskazania

Woda do wstrzykiwań nie powinna być podawana sama. Należy wziąć pod uwagę przeciwwskazania do stosowania dodawanych leków.

Środki ostrożności

Wody do wstrzykiwań nie należy stosować do dożylnego wstrzyknięcia bez doprowadzenia (w przybliżeniu) do izotonii za pomocą odpowiedniej substancji rozpuszczonej. Jeśli woda do wstrzykiwań jest używana do rozcieńczania roztworów hipertonicznych, należy stosować odpowiednie rozcieńczenie, aby otrzymać roztwór zbliżony do izotonii. Infuzja dużych objętości hipotonicznych roztworów z zastosowaniem jałowej wody do wstrzykiwań jako rozpuszczalnika może prowadzić do hemolizy. W przypadku podawania dużych objętości preparatu, należy systematycznie sprawdzać równowagę jonową.

Niepożądane działanie

Podanie dożylne samej wody do wstrzykiwań może wywołać hemolizę. Możliwość wystąpienia innych działań niepożądanych zależy od rodzaju dodawanego leku.

Ciąża i laktacja

Ryzyko stosowania podczas ciąży i u kobiet karmiących piersią zależy od rodzaju dodawanych leków.

Cena

Aqua pro injectione Kabi, cena 100% 21.86 zł

Preparat zawiera substancję: Water for injections

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."