Apicold spray do nosa propo

Preparat zawiera: wodę, chlorek sodu (sól morska), wyciąg z kitu pszczelego, chlorek benzalkonium.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Apicold spray do nosa propo 30 ml, spray do nosa 22.0 zł 2019-04-05

Działanie

Wyrób medyczny. Izotoniczny roztwór do nawilżania i oczyszczania nosa normalizuje funkcjonowanie błony śluzowej nosa w naturalny sposób. Składniki preparatu umożliwiają osiągnięcie naturalnego ph oraz nawodnienie błony śluzowej nosa, a także pomagają rozpuścić zalegającą wydzielinę i zanieczyszczenia dla łatwiejszego oddychania. Dodatek kitu pszczelego przedłuża trwałość preparatu.

Dawkowanie

Donosowo. W celu nawilżenia błony śluzowej nosa: 1 rozpylenie na jedno nozdrze kilka razy dziennie. W celu oczyszczenia zatkanego nosa: 1-2 rozpylenia do każdego nozdrza kilka razy dziennie.

Wskazania

Codzienna higiena błony śluzowej nosa dzieci i dorosłych; przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach; narażenie na działanie kurzu i szkodliwych oddziaływań atmosferycznych; przebywanie w suchych i ciepłych pomieszczeniach (centralne ogrzewanie); objawy alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa oraz przeziębienia.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na kit pszczeli lub na którykolwiek ze składników preparatu. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 4 rż.

Uwagi

Preparat należy zużyć w ciągu 30 dni od otwarcia opakowania.

Cena

Apicold spray do nosa propo , cena 100% 22.0 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."