Aphtin

1 g płynu zawiera 200 mg boraksu.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Aphtin but. 10 g, płyn do stos. w j. ustnej

Biborate sodium

1.68 zł 2019-04-05

Działanie

Lek wykazuje działanie przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze i ściągające. Boraks ulega wchłanianiu z błon śluzowych i jest wydalany głównie z moczem. Proces wydalania zachodzi powoli co może doprowadzić do jego kumulacji w organizmie.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Niewielką ilość płynu nanieść na wacik i pędzlować zmienione chorobowo miejsca kilka razy na dobę. U dzieci powyżej 1 rż. stosować nie dłużej niż przez 3-5 dni.

Wskazania

Preparat do stosowania miejscowego w pleśniawkach jamy ustnej, o działaniu przeciwgrzybiczym, odkażającym i ściągającym.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Przerwana ciągłość błony śluzowej jamy ustnej.

Środki ostrożności

Stosować ostrożnie u osób z zaburzeniami czynności nerek. Nie stosować długotrwale. Nie połykać. U dzieci poniżej 1 rż. stosować po konsultacji z lekarzem.

Niepożądane działanie

Zbyt długie stosowanie leku i na uszkodzone śluzówki może doprowadzić do jego kumulacji w organizmie i zatrucia z następującymi objawami: niedokrwistość, stany splątania, drgawki, brak łaknienia, dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego (wymioty, biegunka), zmiany skórne, osłabienie, zaburzenia menstruacji.

Ciąża i laktacja

Brak danych.

Uwagi

Lek nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Cena

Aphtin, cena 100% 1.68 zł

Preparat zawiera substancję: Biborate sodium

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."