Antidral®

1 g płynu zawiera 100 mg chlorku glinu. Preparat zawiera etanol.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Antidral® but. 50 ml, płyn na skórę

Aluminium chloride

31.67 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat likwiduje lub łagodzi przykre dolegliwości, związane z nadmiernym poceniem się. Chlorek glinu zmniejsza aktywność gruczołów potowych przez denaturację białek zawartych w gruczołach i łączenie z włóknami fibrynowymi. Po zastosowaniu preparatu ciśnienie wewnątrz światła przewodu potowego wzrasta, w wyniku czego zahamowane zostaje wydzielanie potu z gruczołów potowych. Pozostałe składniki preparatu ułatwiają wchłanianie substancji czynnej oraz znacznie ograniczają możliwość wystąpienia zakażeń naskórka.

Dawkowanie

Zewnętrznie, na skórę. Początkowo stosować codziennie na noc, po dokładnym umyciu i osuszeniu skóry (unikać tarcia). Przy mniej intensywnym poceniu się stosować co drugi lub co trzeci dzień, w zależności od indywidualnych potrzeb.

Wskazania

Preparat stosuje się na nadmiernie pocące się powierzchnie skóry, tj. na skórę stóp, pach i dłoni.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie należy stosować płynu w przypadku uszkodzenia naskórka oraz po goleniu lub depilacji.

Środki ostrożności

Płyn stosować jedynie na powierzchnie skórne. Unikać kontaktu preparatu z błoną śluzową i oczami. Nie należy myć skóry bezpośrednio przed zastosowaniem preparatu. Jeśli płyn stosuje się na skórę pach, miejsc tych nie należy golić w ciągu 12 h przed lub po użyciu płynu, ze względu na możliwość wystąpienia reakcji skórnych. W przypadku podrażnienia, miejsca podrażnione smarować łagodnym kremem zawierającym hydrokortyzon. Preparat można stosować ponownie po całkowitym ustąpieniu objawów podrażnienia.

Niepożądane działanie

Mogą wystąpić objawy podrażnienia skóry tj. pieczenie, świąd lub rumień. W takim przypadku należy przerwać leczenie.

Ciąża i laktacja

Lek można stosować podczas ciąży i laktacji jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności.

Uwagi

Preparat może niszczyć lub odbarwiać odzież. Lek nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Cena

Antidral®, cena 100% 31.67 zł

Preparat zawiera substancję: Aluminium chloride

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."