Antema®

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Antema® 50 szt., tampon kolagenowy 2019-04-05

Działanie

Środek hamujący krwawienia. Zawiera oczyszczony koński kolagen. Produkt w formie liofilizowanych tamponów o różnych wymiarach, sterylny, wchłaniany, niealergizujący. Działanie przeciwkrwotoczne jest specyficzną własnością kolagenu: zetknięcie się kolagenu z krwią, powoduje agregację płytek krwi, które aktywują czynniki krzepnięcia, doprowadzając, wspólnie z czynnikami osoczowymi, do powstania fibrynogenu a następnie skrzepu krwi. Na drodze rozpadu enzymatycznego tampon zostaje w przeciągu 3 tyg. całkowicie wchłonięty.

Dawkowanie

Tampon przykłada się bezpośrednio na krwawiącą powierzchnię i lekko dociska. Może być cięty na fragmenty żądanej wielkości. Ilość produktu oraz czas trwania ucisku zależą od typu i nasilenia krwawienia, które należy zahamować. Czas krzepnięcia zależy od rodzaju zabiegu chirurgicznego oraz zastosowania innych metod prowadzących do zahamowania krwawienia; prawidłowo w ciągu 2 do 4 minut dochodzi do zatrzymania krwawienia.

Wskazania

Tamowanie krwi przy ekstrakcjach zębów oraz w chirurgii stomatologicznej.

Przeciwwskazania

Nie stosować na powierzchnie kostne, na które będzie nałożony klej zawierający metakrylan, ponieważ kolagen może obniżyć jego siłę wiążącą.

Uwagi

Mat. jak każde inne ciało obce, może nasilać infekcje przy stosowaniu na zakażone rany.Produkt ulega hydrolizie w autoklawie. Otwarty, a nie zużyty należy wyrzucić, ponieważ nie może on być ponownie sterylizowany. Sterylność produktu, otrzymana przy użyciu promieniowania gamma, jest gwarantowania przy nieuszkodzonym opakowaniu.

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."