Analgol

100 g maści zawiera: 1,0 g kamfory, 1,0 g mentolu, po 0,5 g olejków: sosnowego, jałowcowego i terpentynowego.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Analgol tuba 30 g, maść

Camphor,

Juniperus oil,

Menthol,

Pinus oil,

Turpentine oil

8.1 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat ziołowy stanowi połączenie kamfory, mentolu oraz olejków: sosnowego, jałowcowego oraz terpentynowego. Substancje czynne w nim zawarte wykazują działanie rozgrzewające, powodują rozluźnienie mięśni.

Dawkowanie

Zewnętrznie, na skórę. Łagodzenie dolegliwości bólowych. Dorośli, młodzież i dzieci w wieku powyżej 6 lat: niewielką ilością maści nacierać skórę w miejscach bolących 2 razy na dobę. Łagodne nieżyty górnych dróg oddechowych. Dorośli, młodzież i dzieci w wieku powyżej 7 lat: niewielką ilością maści nacierać skórę w górnej części klatki piersiowej 2 razy na dobę. Jeśli po upływie 3 dni stosowania u dorosłych i po 1 dniu u dzieci nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

Wskazania

Preparat stosowany tradycyjnie i jego skuteczność w wymienionych wskazaniach opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Preparat przeznaczony jest do stosowania zewnętrznego, przede wszystkim pomocniczo w łagodzeniu dolegliwości bólowych np. w bólach stawowych, nerwobólach, w bólach mięśniowych. Ponadto preparat może być również pomocniczo stosowany w łagodnych nieżytach górnych dróg oddechowych na zasadzie inhalacji swobodnej.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na substancję pomocniczą. Skóra uszkodzona mechanicznie. Astma, krztusiec. Atopowe choroby skóry.

Środki ostrożności

Nie stosować na duże powierzchnie ciała. Należy przerwać stosowanie leku w przypadku skłonności do uczuleń, unikać kontaktu maści z błonami śluzowymi oczu, ust i nosa. Nie nanosić na skórę szyi i twarzy. W razie kontaktu z błonami śluzowymi zmyć maść ciepłą wodą. Brak danych klinicznych dotyczących bezpieczeństwa stosowania u dzieci.

Niepożądane działanie

U osób skłonnych do uczuleń mogą wystąpić podrażnienia skóry i reakcje alergiczne, lub w przypadku stosowania inhalacji swobodnej z powierzchni skóry – skurcz oskrzeli. W przypadku wystąpienia powyższych objawów należy zaprzestać stosowania leku i zasięgnąć porady lekarza.

Ciąża i laktacja

Ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa nie zaleca się stosowania preparatu w czasie ciąży i w okresie karmienia piersią.

Cena

Analgol, cena 100% 8.1 zł

Preparat zawiera substancję: Camphor, Juniperus oil, Menthol, Pinus oil, Turpentine oil

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."