Anaftin® Spray

Glikol propylenowy, poliwinylopirolidon (PVP), maltodekstryna, aloes zwyczajny (Aloe barbadensis), sorbinian potasu, benzoesan sodu, PEG-40 olej rycynowy uwodorniony, wersenian disodu (EDTA), chlorek benzalkonium, hialuronian sodu, aromat, sacharynian sodu, dwupotasowa sól kwasu glicyryzynowego, woda.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Anaftin® Spray 15 ml, spray do stos. w jamie ustnej 23.71 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat zawiera poliwinylopirolidon (PVP) i kwas hialuronowy, które tworzą ochronną warstwę pokrywającą jamę ustną, stanowiącą barierę mechaniczną dla uszkodzonych okolic i dzięki temu łagodzi ból wywołany podrażnieniem odsłoniętych zakończeń nerwowych. Zawarte w składzie kwas hialuronowy i aloes wspomagają naturalny proces gojenia uszkodzonych tkanek.

Dawkowanie

Należy skierować dozownik na zmianę w jamie ustnej i nacisnąć 3 razy lub tyle, ile jest konieczne, aby pokryć zmianę. Stosować 3–4 razy dziennie lub częściej w razie potrzeby. Dla uzyskania najlepszego rezultatu nie należy jeść ani pić przez co najmniej 1 h po zastosowaniu.

Wskazania

Łagodzenie dolegliwości bólowych wywołanych przez niewielkie zmiany w jamie ustnej, takie jak aftowe zapalenie jamy ustnej, owrzodzenia aftowe, jak również zmiany wywołane przez aparaty ortodontyczne i źle dopasowane protezy. Preparat jest również wskazany do stosowania w przypadku rozległych owrzodzeń aftowych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Środki ostrożności

Unikać kontaktu z oczami.

Ciąża i laktacja

Przed zastosowaniem preparatu należy poradzić się lekarza.

Uwagi

W przypadku częstych nawrotów owrzodzeń jamy ustnej wskazana jest konsultacja lekarska. Nie zamrażać.

Cena

Anaftin® Spray, cena 100% 23.71 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."