Anaftin® Baby Żel na ząbkowanie

Poliwinylopirolidon (PVP), maltodekstryna, glikol propylenowy, PEG-40 olej rycynowy uwodorniony, aloes zwyczajny (Aloe barbadensis), guma ksantanowa, aromat, sorbinian potasu, benzoesan sodu, wersenian disodu (EDTA), hialuronian sodu, ksylitol, chlorek cetylpirydyny, kwas glicyryzynowy, szafran uprawny (Crocus sativus), woda.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Anaftin® Baby Żel na ząbkowanie tuba 10 ml, żel doustny 20.69 zł 2019-04-05

Działanie

Bioadhezyjny żel doustny, który tworzy niewidoczną warstwę chroniącą dziąsła przed uczuciem dyskomfortu i bólu. Naturalne składniki preparatu pomagają zmniejszyć ból i zaczerwienienie zmienionych miejsc. Aplikator wyposażony jest w sylikonowe wypustki, które łagodnie masują dziąsła, zmniejszając dyskomfort i objawy związane z ząbkowaniem. Preparat nie zawiera środków miejscowo znieczulających, leków, cukru, parabenów, alkoholu; nie wywołuje uczucia pieczenia po nałożeniu, maprzyjemny bananowy smak.

Dawkowanie

Na aplikator należy nałożyć ilość żelu wystarczającą do pokrycia zmienionej okolicy, a następnie delikatnie masować dziąsła. Najlepiej stosować po posiłku i przed snem. Stosować tak często, jak to konieczne.

Wskazania

Łagodzenie bólu i dyskomfortu związanego z ząbkowaniem.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Ciąża i laktacja

Przed zastosowaniem preparatu należy poradzić się lekarza.

Uwagi

Preparat może nakładać jedynie osoba dorosła, nie należy zostawiać go w rękach dziecka (ryzyko zadławienia). Każda tubka żelu powinna być stosowana tylko przez jednego pacjenta, aby uniknąć zanieczyszczenia aplikatora i żelu. Nie zamrażać.

Cena

Anaftin® Baby Żel na ząbkowanie, cena 100% 20.69 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."