Alliofil®

1 tabl. dojelitowa zawiera 200 mg cebuli czosnku oraz 53,5 mg liścia pokrzywy.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Alliofil® 30 szt., tabl. powl. dojelit.

Allium sativum,

Urtica dioica

11.07 zł 2019-04-05

Działanie

Skuteczność preparatu oparta jest wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Według danych biblograficznych składniki w czosnku zmniejszają stężenie lipidów i glukozy we krwi oraz posiadają właściwości przeciwbakteryjne.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli. Profilaktyka infekcji górnych dróg oddechowych: 1 tabl. 3 razy dziennie. Wspomagająco w łagodnych infekcjach górnych dróg oddechowych (stany przeziębieniowe): 1-3 tabl. 3 razy dziennie. Dzieci i młodzież Nie zaleca się stosowania, dopuszcza się stosowanie u młodzieży po konsultacji z lekarzem. Czas stosowania: W celach profilaktycznym lek można stosować bez konsultacji z lekarzem do 6 mies. W przypadku stosowania preparatu w celach leczniczych w stanach przeziębieniowych jeśli objawy nie ustąpią lub nasilą się po 7 dniach, należy skontaktować się z lekarzem. Sposób podania. Tabl. przyjmować po głównych posiłkach, nie rozgryzać.

Wskazania

Tradycyjny preparat roślinny stosowany profilaktycznie i wspomagająco w łagodnych infekcjach górnych dróg oddechowych (stany przeziębieniowe).

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję czynną. Uczulenie na związki siarkowe. Niewydolność wątroby. Astma oskrzelowa. Alergie pokarmowe.

Środki ostrożności

Podczas stosowania preparatu Alliofil związki siarkowe wydalane są przez skórę z potem i przez płuca. Powoduje to zmianę zapachu skóry i oddechu.

Niepożądane działanie

W trakcie stosowania możliwe jest wystąpienie oddechowych i skórnych odczynów alergicznych oraz zaburzeń żołądkowo-jelitowych.

Ciąża i laktacja

Ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania, nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży. Związki siarkowe wydzielane są do mleka matki powodując zmianę zapachu mleka - nie zaleca się stosowania preparatu w okresie karmienia piersią.

Uwagi

Lek nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługę maszyn.

Interakcje

Istnieje możliwość interakcji z NLPZ. Preparat może zwiększać działanie leków przeciwkrzepliwych i przeciwpłytkowych.

Cena

Alliofil®, cena 100% 11.07 zł

Preparat zawiera substancję: Allium sativum, Urtica dioica

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."