Allertec® Ukąszenia

1 ml roztworu zawiera 5 mg siarczanu antazoliny i 0,25 mg azotanu nafazoliny. Preparat zawiera chlorek benzalkoniowy, roztwór.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Allertec® Ukąszenia but. 30 ml, aerozol na skórę, roztw.

Antazoline sulphate,

Naphazoline nitrate

16.26 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat złożony do stosowania miejscowego na skórę, łagodzący miejscowe objawy zapalne w postaci świądu, bólu, pieczenia i obrzęku, zwłaszcza, gdy mają podłoże alergiczne. Antazolina jest antagonistą receptora histaminowego H1 I generacji, hamuje objawy alergiczne związane z uwalnianiem histaminy. Nafazolina pobudza receptory α-adrenergiczne znajdujące się w naczyniach krwionośnych; zastosowana miejscowo powoduje ich obkurczcnie, łagodzi objawy związane ze stanem zapalnym.

Dawkowanie

Miejscowo, na skórę: roztwór natryskiwać co 4-6 h w miejsca po ukłuciu owadów.

Wskazania

Stany podrażnienia skóry po ukłuciu komarów, mrówek, meszek, pszczół, os i innych owadów.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nie stosować doustnie.

Środki ostrożności

Chronić oczy i błony śluzowe przed kontaktem z preparatem. Ze względu na zawartość chlorku benzalkoniowego, lek może wywoływać podrażnienia i powodować reakcje skórne.

Niepożądane działanie

Mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości i podrażnienie skóry. Rzadko mogą wystąpić nudności, bóle i zawroty głowy, nadmierne pocenie się.

Ciąża i laktacja

Ostrożnie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Cena

Allertec® Ukąszenia, cena 100% 16.26 zł

Preparat zawiera substancję: Antazoline sulphate, Naphazoline nitrate

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."