Allergo-Comod®

1 ml roztworu zawiera 20 mg kromoglikanu sodu.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Allergo-Comod® but. 10 ml, krople do oczu, roztw.

Cromoglycate sodium

12.16 zł 2019-04-05

Działanie

Przeciwalergiczny preparat do stosowania miejscowego, nie zawierający środków konserwujących, dozowany przy pomocy systemu COMOD. Kromoglikan sodowy stabilizuje błonę komórkową komórek tucznych poddanych działaniu antygenów i tym samym zapobiega ich degranulacji oraz uwalnianiu różnych mediatorów reakcji zapalnych, którymi są cząsteczki aktywne biologicznie. Jest również antagonistą wapnia, blokuje receptor immunoglobuliny E połączony z kanałem wapniowym i tym samym blokuje przepływ wapnia do komórki, normalnie mający miejsce po związaniu IgE.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci >4 lat: po 1 kropli do worka spojówkowego 4 razy na dobę. Leczenia preparatem nie należy przerywać po ustąpieniu objawów. Leczenie należy kontynuować aż do ustania kontaktu z alergenem, np. pyłkami kwiatów, kurzem.

Wskazania

Ostre i przewlekłe alergiczne zapalenie spojówek, np. zapalenie spojówek spowodowane katarem siennym, wiosenne alergiczne zapalenie rogówki i spojówek.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na kromoglikan sodu lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Środki ostrożności

Nie określono bezpieczeństwa stosowania leku u dzieci poniżej 4 lat. Lekarz okulista powinien stwierdzić, czy pomimo występującego alergicznego zapalenia oka możliwe jest używanie soczewek kontaktowych. W przypadku uzyskania potwierdzenia, przed zakropleniem leku należy zdjąċ soczewki kontaktowe, zakropliċ lek, a soczewki założyċ ponownie po upływie 15 min.

Niepożądane działanie

Rzadko może wystąpić przemijające pieczenie oczu, uczucie obecności ciała obcego w oku, przekrwienie i obrzęk spojówek.

Ciąża i laktacja

Brak danych dotyczących wpływu leku na płód. Leku nie należy stosować w I trymestrze ciąży i nie zaleca się stosowania go w dalszym okresie ciąży oraz u kobiet karmiących piersią.

Uwagi

Po zastosowaniu preparatu mogą wystąpić przemijające zaburzenia widzenia, co może wydłużyć czas reakcji u osób prowadzących pojazdy oraz obsługujących maszyny.

Cena

Allergo-Comod®, cena 100% 12.16 zł

Preparat zawiera substancję: Cromoglycate sodium

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."