Alchinal

1 ml zawiesiny po sporządzeniu zawiera 24,8 mg suchego wyciągu z czosnku oraz 5,6 mg suchego wyciągu z jeżówki purpurowej. Preparat zawiera sorbitol i aspartam.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Alchinal but. 35 g, proszek do sporz. zaw. doustnej

Allium sativum,

Echinacea purpurea

17.18 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat pochodzenia roślinnego o działaniu immunostymulującym. Pobudza aktywność makrofagów i granulocytów, które rozpoznają i niszczą czynniki chorobotwórcze. Posiada właściwości antyagregacyjne płytek krwi.

Dawkowanie

Doustnie. Młodzież od 12 lat i dorośli: 45 ml dziennie jednorazowo lub w dawkach podzielonych. U dzieci poniżej 12 lat lek można stosować po konsultacji z lekarzem. Nie stosować u dzieci poniżej 2 lat. Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 10 dniach, zaleca się wdrożenie innego leczenia. Sposób podania. W celu przygotowania zawiesiny należy lekko wstrząsnąć butelką w celu rozluźnienia proszku. Napełnić butelkę letnią, przegotowaną wodą do około 1/2 poziomu oznakowanego na butelce kreską, starannie wstrząsnąć i uzupełnić letnią, przegotowaną wodą do kreski na butelce i powtórnie wstrząsnąć. Odstawić na 1 minutę w celu uzyskania jednorodnej zawiesiny. Po użyciu butelkę zakręcić i umieścić z resztą zawiesiny w lodówce. Wstrząsnąć dokładnie przed każdym użyciem.

Wskazania

Tradycyjnie jako środek wspomagający w infekcjach dróg oddechowych: przeziębieniach, katarze, stanach zapalnych gardła.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Rozpoznana nadwrażliwość na rośliny z rodziny Compositae. Postępujące choroby układowe i schorzenia autoimmunologiczne.

Środki ostrożności

Należy poinformować pacjenta, że w przypadku pojawienia się gorączki, względnie przy utrzymywaniu się dolegliwości oraz jeżeli w wyniku reakcji alergicznej wystąpi duszność powinien skontaktować się z lekarzem.

Niepożądane działanie

Podczas stosowania mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości na jeżówkę (wysypka, pokrzywka, obrzęk twarzy, skurcz oskrzeli, astma). U pacjentów atopowych jeżówka może spowodować reakcje alergiczne związane z chorobą autoimmunologiczną. W przypadku stosowania przez okres dłuższy niż 8 tyg., może wystąpić leukopenia (obniżenie liczby białych krwinek we krwi obwodowej).

Ciąża i laktacja

Nie zaleca się stosowania w ciąży i podczas karmienia piersią.

Uwagi

Lek nie osłabia sprawności psychofizycznej, zdolności prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Cena

Alchinal, cena 100% 17.18 zł

Preparat zawiera substancję: Allium sativum, Echinacea purpurea

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."