Albivag

1 globulka zawiera: kwas borny, terpinen-4-ol, hialuronian sodu, Dragocalm® (owies zwyczajny), olej ryżowy, witamina E, półsyntetyczne glicerydy.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Albivag 10 szt., globulki dopoch. 22.0 zł 2019-04-05

Działanie

Wyrób medyczny. Preparat wspomaga leczenie nawracających infekcji grzybiczych pochwy. Rekomendowany w przypadku świądu, zaczerwienienia i podrażnienia wynikających z infekcji grzybiczych. Kwas hialuronowy wykazuje działanie nawilżające i ochronne na śluzówkę pochwy. Kwas borny odtwarza kwasowe pH środowiska pochwy, zapobiega adhezji i namnażaniu się patogenów. Może być stosowany w kombinacji z innymi produktami przeciwgrzybiczymi, o ile takie jest wskazanie lekarza.

Dawkowanie

Dopochwowo. W przebiegu infekcji grzybiczej: 1 globulka dziennie, przez 15 dni. W przypadku nawracających infekcji: 1 globulka, 2 razy w tygodniu, przez 8 tygodni. Nie należy przekraczać rekomendowanej dawki bez zaleceń lekarza.

Wskazania

Terapia wspomagająca przy nawracającej kandydozie sromu i pochwy. Pomocniczo przy świądzie, zaczerwienieniu i podrażnieniu spowodowanych infekcjami grzybiczymi pochwy. Wspomagająco w przypadku reakcji alergicznych na Candida w obrąbie pochwy.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Środki ostrożności

Nie połykać. W przypadku leczenia miejscowego stosować wyłącznie po zaleceniu lekarza lub farmaceuty. Stosowanie preparatu, zwłaszcza długotrwałe, może wywołać nadwrażliwość.

Ciąża i laktacja

W przypadku ciąży, karmienia piersią stosować wyłącznie po zaleceniu lekarza lub farmaceuty.

Cena

Albivag, cena 100% 22.0 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."