Alantan

1 g maści zawiera 20 mg alantoiny. Lek zawiera lanolinę, parahydroksybenzoesan etylu i glikol propylenowy.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Alantan tuba 30 g, maść

Allantoin

8.68 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat do stosowania miejscowego o działaniu keratolitycznym i osłaniającym na skórę. Wspomaga leczenie ran (stymuluje wzrost nowej tkanki) oraz poprawia nawilżenie skóry.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Nanosić delikatnie maść 2-3 razy na dobę na miejsca chorobowo zmienione. Można nałożyć niewielką ilość maści na jałowy kompres i przyłożyć na oczyszczoną ranę. Opatrunki należy zmieniać 1-2 razy na dobę.

Wskazania

Leczenie trudno gojących się ran, oparzeń (także słonecznych), płytkich owrzodzeń, ubytków skóry i błon śluzowych. Leczenie przewlekłych stanów zapalnych skóry przebiegających z nadmiernym złuszczaniem i rogowaceniem (atopowe zapalenie skóry, wyprysk, łuszczyca i inne choroby skóry).

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nie stosować preparatu do oczu oraz na zmiany skórne w okresie ostrego stanu zapalnego z obecnością zmian sączących.

Środki ostrożności

Ze względu na zawartość lanoliny, preparat może powodować miejscową reakcję skórną (np. kontaktowe zapalenie skóry). Ze względu na zawartość parahydroksybenzoesanu etylu lek może powodować reakcje alergiczne (także typu późnego). Ze względu na zawartość glikolu propylenowego, preparat może powodować podrażnienie skóry. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów nadwrażliwości na skórze w miejscu stosowania (zaczerwienienie, uczucie swędzenia) należy przerwać stosowanie preparatu i zastosować leczenie objawowe.

Niepożądane działanie

Mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości, podrażnienie skóry.

Ciąża i laktacja

Brak danych dotyczących stosowania preparatu u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią.

Cena

Alantan, cena 100% 8.68 zł

Preparat zawiera substancję: Allantoin

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."