Aksoderm® forte

1 g maści zawiera 400 j.m. palmitynianu retinolu (witaminy A).

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Aksoderm® forte tuba 10 g, maść

Retinol palmitate

2.39 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat do stosowania miejscowego, zawierający palmitynian retinolu (witaminę A). Witamina A stosowana na skórę usuwa zgrubienia, złuszczenia i pęknięcia naskórka w wyniku działania keratolitycznego. Chroni skórę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi oraz wspomaga procesy regeneracyjne naskórka i skóry właściwej, dzięki czemu korzystnie wpływa na jej elastyczność i jędrność.

Dawkowanie

Skórę zmienioną chorobowo smarować cienką warstwą maści 2-3 razy na dobę.

Wskazania

Ubytki naskórka i niewielkie uszkodzenia skóry. Ochrona skóry przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych (zimnem, wiatrem), w tym po przebytych niewielkich odmrożeniach i oparzeniach I stopnia.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Środki ostrożności

Preparatu nie stosować na otwarte rany oraz na błony śluzowe. Ze względu na zawartość lanoliny, preparat może powodować miejscowe reakcje skórne (np. kontaktowe zapalenie skóry).

Niepożądane działanie

Mogą wystąpić reakcje alergiczne, miejscowe reakcje skórne (np. kontaktowe zapalenie skóry).

Ciąża i laktacja

Nie ustalono bezpieczeństwa stosowania leku w okresie ciąży i laktacji. Nie przeprowadzono badań dotyczących działania teratogennego. Witamina A stosowana w dużych dawkach może uszkadzać płód.

Interakcje

Podczas leczenia nie stosować kosmetyków oraz preparatów o działaniu wysuszającym i ściągającym.

Cena

Aksoderm® forte, cena 100% 2.39 zł

Preparat zawiera substancję: Retinol palmitate

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."