Afronis

100 g płynu zawiera: 3 g kwasu borowego, 2 g rezorcynolu, 0,2 g lewomentolu, 0,05 g tymolu.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Afronis 100 g, płyn na skórę

Boric acid,

Resorcinol,

Thymol,

Levomenthol

14.89 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat o działaniu przeciwbakteryjnym, słabo znieczulającym i przeciwświądowym. Zawarty w preparacie lewomentol działa bakteriobójczo, słabo znieczulająco i przeciwświądowo. Tymol i rezorcynol zwiększają działanie przeciwbakteryjne leku, a kwas borowy działa bakteriostatycznie i nasila antyseptyczne działanie leku.

Dawkowanie

Zewnętrznie, na skórę. Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: stosować 1-2 razy na dobę w zależności od nasilenia objawów chorobowych. Ze względu na brak dostępnych danych, nie zaleca się stosowania u dzieci w wieku poniżej 12 lat. Sposób podania. Po dokładnym umyciu i wysuszeniu skóry twarzy ręcznikiem, odczekać kilkanaście minut dla uniknięcia efektu drażniącego. Następnie zwilżyć tamponik płynem i przemywać wyłącznie miejsca chorobowo zmienione.

Wskazania

Pomocniczo w trądziku pospolitym. Preparat o działaniu przeciwbakteryjnym, słabo znieczulającym i przeciwświądowym.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na lewomentol, rezorcynol, kwas borowy, tymol lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie stosować na otwarte rany, błony śluzowe i skórę uszkodzoną, doustnie. Ciąża i okres karmienia piersią. Dzieci poniżej 12 lat (brak danych).

Środki ostrożności

W przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników, lek może wywołać zmiany alergiczne skórne. W przypadku wystąpienia nadwrażliwości na którykolwiek ze składników (utrzymujące się zaczerwienienie skóry) należy przerwać stosowanie leku i skonsultować się z lekarzem. W przypadku wystąpienia objawów nadmiernego wysuszenia i złuszczenia skóry należy zmniejszyć częstość stosowania preparatu. Nie stosować doustnie, na otwarte rany i błony śluzowe.

Niepożądane działanie

Częstość nieznana: podrażnienie skóry, reakcje alergiczne.

Ciąża i laktacja

Nie stosować u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią.

Uwagi

Lek nie ma wpływu na zdolności prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Interakcje

Nie stosować z innymi preparatami zawierającymi składnikami złuszczające np. kwas salicylowy, siarkę ponieważ może wystąpić podrażnienie skóry.

Cena

Afronis, cena 100% 14.89 zł

Preparat zawiera substancję: Boric acid, Resorcinol, Thymol, Levomenthol

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."