Aflavic Comfort

1 tabl. zawiera 600 mg zmikronizowanej diosminy. Preparat zawiera laktozę.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Aflavic Comfort 30 szt., tabl. powl.

Diosmin

50.65 zł 2019-04-05

Działanie

Diosmina zwiększa napięcie naczyń żylnych. Działa ochronnie na naczynia, normalizuje ich przepuszczalność i redukuje zastój żylny. Działa przeciwobrzękowo i przeciwzapalnie. Zapobiega powikłaniom krwotocznym. Lek dobrze wchłania się po podaniu doustnym, osiągając Cmax po 5 h. Dystrybucja leku jest nieznaczna, z wyjątkiem nerek, wątroby, płuc oraz naczyń żylnych o zwiększonej przepuszczalności i żyły dopiszczelowej. Eliminacja następuje głównie z moczem (79%), kałem (11%) i żółcią (2,4%).

Dawkowanie

Doustnie. Niewydolność krążenia żylnego: 1 tabl. na dobę, rano na czczo. Zaostrzenie dolegliwości związanych z żylakami odbytu: 2-3 tabl. na dobę, w trakcie posiłków.

Wskazania

Leczenie objawów związanych z niewydolnością krążenia żylnego kończyn dolnych (m.in. uczucie ciężkości nóg, bóle nóg). Leczenie objawowe w przypadku zaostrzenia dolegliwości związanych z żylakami odbytu.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Środki ostrożności

Ze względu na zawartość laktozy, nie należy stosować preparatu u pacjentów z nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy typu Lapp lub zaburzeniami wchłaniania glukozy-galaktozy.

Niepożądane działanie

Biegunka, niestrawność, nudności, wymioty, zawroty głowy, ból głowy, złe samopoczucie, wysypka, świąd, pokrzywka.

Ciąża i laktacja

W ciąży stosować wyłącznie w przypadku zdecydowanej konieczności. Zaleca się unikanie karmienia piersią w trakcie przyjmowania preparatu.

Cena

Aflavic Comfort, cena 100% 50.65 zł

Preparat zawiera substancję: Diosmin

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."