Aescin

1 g żelu zawiera 20 mg alfa-escyny, 50 mg salicylanu dwuetyloaminy, 50 j.m. heparyny.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Aescin tuba 40 g, żel

Aescine,

Diethylamine salicylate,

Heparin sodium

21.01 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat o miejscowym działaniu przeciwobrzękowym, przeciwzapalnym i chroniącym naczynia żylne. Zawiera mieszaninę saponin z nasion kasztanowca. Normalizuje przepuszczalność błony naczyń włosowatych, uszczelnia śródbłonek kapilar, zmniejsza przesięk limfy. Działa również przeciwzakrzepowo i przeciwbólowo. Dobrze się wchłania, po podaniu miejscowym stwierdzono duże stężenie alfa-escyny w skórze i tkance podskórnej, a małe we krwi i innych tkankach.

Dawkowanie

Zewnętrznie, miejscowo na skórę. Cienką warstwę żelu rozprowadzić cienką warstwą, a następnie wcierać w chore miejsce i jego okolice 3-5 razy na dobę. Masaż poprzedzający stosowanie żelu przyspiesza wchłanianie substancji czynnej.

Wskazania

Leczenie wspomagające: urazów takich jak stłuczenia i skręcenia, miejscowych stanów zapalnych z obrzękiem lub bez obrzęku, zapalenie żył kończyn dolnych, krwiaków i obrzęków po zabiegach chirurgicznych oraz po urazach, a także bólów kręgosłupa z objawami ucisku korzeni nerwów rdzeniowych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którąkolwiek substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie stosować miejscowo na błony śluzowe, otwarte rany oraz w przypadkach martwicy skóry, a także na obszary skóry poddane napromieniowaniu. Nie stosować u pacjentów z przewlekłą chorobą nerek, niewydolnością nerek oraz u kobiet w I trymestrze ciąży.

Środki ostrożności

Ze względu na obecność parahydroksybenzoesanu metylu oraz parahydroksybenzoesanu propylu preparat może powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego).

Niepożądane działanie

Bardzo rzadko mogą wystąpić w miejscu stosowania świąd, pokrzywka lub uczucie pieczenia. Objawy te zazwyczaj samoistnie przemijają.

Ciąża i laktacja

Brak danych klinicznych dotyczących stosowania preparatu u kobiet w okresie ciąży. Nie należy stosować leku u kobiet w ciąży długotrwale i na duże powierzchnie (maksymalnie 3 tyg. po konsultacji z lekarzem). Należy zachować ostrożność w przypadku stosowania leku u kobiet w ciąży. Brak danych klinicznych dotyczących stosowania u kobiet w okresie karmienia piersią. Nie należy stosować preparatu u kobiet karmiących piersią, na obszarze klatki piersiowej.

Cena

Aescin, cena 100% 21.01 zł

Preparat zawiera substancję: Aescine, Diethylamine salicylate, Heparin sodium

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."