ActiFerol Fe® krople

5 kropli zawiera: 2,5 mg żelaza (difosforan żelaza (III) (pirofosforan żelaza (III)) (18%). 10 kropli zawiera: 5 mg żelaza (36%). 20 kropli zawiera: 10 mg żelaza (71%). 30 kropli zawiera: 15 mg żelaza (107%). 40 kropli zawiera: 20 mg żelaza (143%).

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
ActiFerol Fe® krople 30 ml, zaw. doustna 28.0 zł 2019-04-05

Działanie

Suplement diety. Żelazo jest mikroelementem potrzebnym do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania organizmu. Przyczynia się do prawidłowego rozwoju funkcji poznawczych u dzieci. Przyczynia się do prawidłowego tworzenia hemoglobiny i czerwonych krwinek, co ma duże znaczenie dla rosnącego organizmu dziecka. Pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego. Jest składnikiem hemoglobiny, która warunkuje transport tlenu. Preparat zawiera unikalną formę żelaza poddaną mikronizacji i emulgacji. Proces mikronizacji i emulgacji zwiększa dwukrotnie przyswajalność żelaza z preparatu i powoduje, że pokarm nie wpływa na jego wchłanianie. Żelazo zawarte w preparacie uwalnia się w jelitach, nie powoduje dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego. Nie posiada metalicznego smaku i nie barwi zębów.

Dawkowanie

Doustnie: 5-40 kropli dziennie. Nie przekraczać zalecanej dziennej porcji produktu. W zależności od indywidualnego zapotrzebowania lekarz może wskazać inną porcję do dziennego spożycia.

Wskazania

Uzupełnienie diety w żelazo. Preparat przeznaczony dla niemowląt i dzieci oraz dorosłych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Uwagi

Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zróżnicowana dieta i zdrowy tryb życia są istotne dla zachowania zdrowia.

Cena

ActiFerol Fe® krople, cena 100% 28.0 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."