Actiferol Fe® Forte

1 kaps. zawiera 60 mg żelaza (difosforan żelaza (III) (pirofosforan żelaza (III)) oraz 400 µg folianów (200 µg kwasu foliowego i 200 µg folianu aktywnego).

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Actiferol Fe® Forte 30 szt., kaps. otwierane 30.0 zł 2019-04-05

Działanie

Żywność specjalnego przeznaczenia medycznego. Preparat zawiera unikalną formę żelaza poddaną mikronizacji i emulgacji. Proces mikronizacji i emulgacji zwiększa dwukrotnie przyswajalność żelaza z preparatu i powoduje, że pokarm nie wpływa na jego wchłanianie. Żelazo zawarte w preparacie uwalnia się w jelitach, nie powoduje dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego. Nie posiada metalicznego smaku i nie barwi zębów. Foliany (kwas foliowy i folian aktywny) pomagają w prawidłowej produkcji krwi i biorą udział w procesie podziału komórek.

Dawkowanie

Doustnie. Dzieci powyżej 12 rż. i dorośli: w stanach niedoboru żelaza - 1 kapsułka dziennie; w stanach niedokrwistości z niedoboru żelaza i/lub anemii - 1-2 kapsułki dziennie. Przyjmowane pod nadzorem lekarza. Kobiety w ciąży: w stanach niedoboru żelaza - 1 kapsułka dziennie; w stanach niedokrwistości z niedoboru żelaza i/lub anemii - 1-2 kapsułki dziennie. Przyjmowane pod nadzorem lekarza. Sposób podania. Kapsułkę należy połknąć i popić wodą. W przypadku problemów z połykaniem kaps. należy otworzyć i wysypać jej zawartość do spożywanego pokarmu.

Wskazania

Postępowanie dietetyczne w celu zapewnienia prawidłowej podaży żelaza w stanach niedoboru żelaza i anemii u kobiet w ciąży, dzieci powyżej 12. roku życia i dorosłych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Uwagi

Preparat przyjmować pod nadzorem lekarza. Nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego. Nie stanowi wyłącznego źródła pożywienia. Należy pamiętać, że zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia mają istotne znaczenie.

Cena

Actiferol Fe® Forte, cena 100% 30.0 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."