Acidolac®

1 kaps. zawiera 2 x 109 CFU liofilizowanych szczepów bakterii Bifidobacterium lactis oraz 2 x 109 CFU liofilizowanych szczepów bakterii Lactobacillus acidophilus.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Acidolac® 20 szt., kaps.

Lactobacillus acidophilus,

Bifidobacterium lactis

23.18 zł 2019-04-05

Działanie

Suplement diety zawierający liofilizowane kultury bakterii probiotycznych (bakterii kwasu mlekowego), które przywracają i pomagają utrzymać prawidłowy skład flory bakteryjnej przewodu pokarmowego.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i dzieci > 3 rż.: 1-2 kapsułki dziennie. Zawartość kapsułki można spożyć bezpośrednio lub po uprzednim wymieszaniu z wodą, jogurtem lub mlekiem. Nie rozprowadzać w gorących lub mrożonych płynach lub pokarmach. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia.

Wskazania

Uzupełnienie diety w celu utrzymania prawidłowej flory bakteryjnej przewodu pokarmowego, szczególnie w trakcie antybiotykoterapii oraz przez 2-3 tyg. po zaprzestaniu stosowania antybiotyków, jak również w podróży ze zmianą strefy klimatycznej, kiedy w przewodzie pokarmowym dochodzi do zmian w składzie mikroflory.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Uwagi

Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Cena

Acidolac®, cena 100% 23.18 zł

Preparat zawiera substancję: Lactobacillus acidophilus, Bifidobacterium lactis

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."