Usuwanie cellulitu bańką chińską

2021-10-26 13:12

Usuwanie cellulitu bańką chińską jest obecnie jednym z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych. Wszystko dlatego, że masaż bańką chińską pozwala w szybkim czasie i w prosty sposób pozbyć się skórki pomarańczowej lub wyraźnie zmniejszyć jej widoczność. Sprawdź, na czym polega antycellulitowy masaż bańką chińską.

Usuwanie cellulitu bańką chińską
Autor: Getty Images
Jak pozbyć się cellulitu?

Spis treści

  1. Masaż bańką chińską jest skuteczny w walce z cellulitem
  2. Jak wygląda antycellulitowy masaż bańką chińską?
  3. Antycellulitowy masaż bańką chińską - efekty
  4. Przeciwwskazania do masażu bańką chińską
  5. Jak powstaje cellulit i jak z nim walczyć?

Usuwanie cellulitu bańką chińską przynosi bardzo wyraźne efekty w krótkim czasie i do tego niewiele kosztuje. To dlatego masaż bańką chińską jest jednym z najpopularniejszych zabiegów, których celem jest zwalczenie cellulitu, zarówno tłuszczowego, jak i wodnego.

Masaż bańką chińską jest skuteczny w walce z cellulitem

Masaż bańką chińską jest oparty na zasadach starożytnej medycyny chińskiej i polega na wykorzystaniu podciśnienia. Poprzez zassanie skóry i tkanek leżących pod bańką, masaż poprawia mikrokrążenie i rozbija tkankę tłuszczową, przyspieszając tym samym proces lipolizy. Ponadto wygładza i ujędrnia skórę oraz usuwa toksyny z organizmu, które są główną przyczyną skórki pomarańczowej .W związku z tym bardzo dobrze sprawdza się nie tylko jako zabieg antycellulitowy, lecz także ujędrniający i modelujący sylwetkę.

Jak wygląda antycellulitowy masaż bańką chińską?

Pierwszym etapem antycellulitowego masażu bańką chińską jest natłuszczenie skóry oliwką, która ułatwi przesuwanie gumowych baniek. W trakcie zabiegu są zużywane największe bańki, przeznaczone do masażu ud czy pośladków, czyli miejsc dotkniętych cellulitem. Bańka aplikowana jest na skórze po wcześniejszym wyciśnięciu z niej powietrza.

Dzięki temu wytwarza się w niej podciśnienie, które powoduje zassanie fałdów skóry dotkniętych pomarańczową skórką i tkanek leżących pod nią do wnętrza bańki. Następnie masażysta wykonuje na przemian długie pociągnięcia bańką po skórze i ruchy okrężne w kierunku węzłów chłonnych, które nie trwają dłużej niż 3 minuty (zazwyczaj do wystąpienia zasinienia).

W ten sposób następuje rozszerzenie naczyń krwionośnych, polepszenie ukrwienia skóry, dotlenienie i przyspieszenie wchłaniania substancji czynnych zawartych w specjalnie skomponowanej oliwce, którą masażysta nakłada na skórę przed, w trakcie i również po zabiegu.

Pobudzenie w trakcie masażu krążenia krwi i płynów ustrojowych, wspomaga wydalanie z organizmu zbędnych produktów przemiany materii i toksyn, które są główną przyczyną cellulitu. W celu uzyskania jak najlepszych efektów, masaż należy wykonywać w serii 10-12 zabiegów, nie rzadziej niż co 3 dni.

W profesjonalnym gabinecie zabieg trwa 1 godzinę i kosztuje ok. 170 zł.

Zobacz: Antycellulitowy masaż bańką chińską w domu - krok po kroku

Antycellulitowy masaż bańką chińską - efekty

Efektem godzinnego zabiegu jest znacznie zmniejszony, a w niektórych przypadkach nawet zlikwidowany, cellulit oraz zredukowany obwód tych części ciała, które były poddane masażowi. Tego typu zabieg stosowany systematycznie na uda, brzuch i pośladki modeluje sylwetkę i ujędrnia skórę.

Czytaj też:Domowe sposoby na cellulit: sprawdzone pomysły na peeling, maseczkę i masażDieta na cellulit. Co jeść, by pozbyć się cellulitu?

Przeciwwskazania do masażu bańką chińską

Lista przeciwwskazań do zabiegu jest bardzo długa. Masażowi bańką chińską nie powinny poddawać się przede wszystkim kobiety w ciąży, w okresie menstruacji oraz osoby mające żylaki. Inne przeciwwskazania to:

Jak powstaje cellulit i jak z nim walczyć?

Czynniki wywołujące cellulit
O autorze
Monika Majewska - właściwe zdjęcie
Monika Majewska
Dziennikarka specjalizująca się w tematyce zdrowotnej, a zwłaszcza obszarach medycyny, ochrony zdrowia i zdrowego odżywiania. Autorka newsów, poradników, wywiadów z ekspertami i relacji. Uczestniczka największej Ogólnopolskiej Konferencji Medycznej "Polka w Europie", organizowanej przez Stowarzyszenie "Dziennikarze dla Zdrowia", a także specjalistycznych warsztatów i seminariów dla dziennikarzy realizowanych przez Stowarzyszenie.