Tabletki z tasiemcem: ile możesz schudnąć dzięki tabletkom z tasiemcem?

2020-08-10 10:43

Tabletki z tasiemcem mają być świetnym sposobem na odchudzanie, a stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia. Sprzedawcy często twierdzą, że sami korzystali z takiej metody odchudzania i na własnym przykładzie przekonują cię, że ty też schudniesz. Ile kilogramów schudniesz, łykając tabletki z tasiemcem?

Tabletki z tasiemcem: ile możesz schudnąć dzięki tabletkom z tasiemcem?
Autor: Photos.com Tabletki z tasiemcem: ile możesz schudnąć dzięki tabletkom z tasiemcem?

Tabletki odchudzające z tasiemcem bez problemu kupisz w internecie. Sprzedawcy zapewniają, że taka "dieta tasiemcowa" zapewnia szybkie odchudzanie, a pozbycie się pasożytów nie nastręczy ci problemu. Jednak prawda wygląda zupełnie inaczej.

Przyjmując tabletkę z tasiemcem tak naprawdę nie wiesz, co połykasz. Nie ma problemu, jeśli tabletka po prostu nie zawiera tasiemca, gorzej, jeśli zawiera tasiemca, który może bezpośrednio zagrozić życiu. Nikt ci nie da gwarancji, jakiego tasiemca, w jakim cyklu rozwoju i czy będziesz jego nosicielem czy żywicielem.

Spis treści

  1. Tabletki z tasiemcem: ile schudniesz
  2. Tabletki z tasiemcem: choroba zamiast odchudzania
  3. Tabletki z tasiemcem: zagrożenie dla otoczenia
  4. Tabletki z tasiemcem: leczenie tasiemczycy
  5. Tabletki z tasiemcem: skutki uboczne
  6. Tabletki z tasiemcem: rodzaje tasiemców

Tabletki z tasiemcem: ile schudniesz

Ile kilogramów schudniesz, kupując tabletki z tasiemcem i decydując się na odchudzanie pasożytami - nie wiadomo. To zależy od tego, jak długo będziesz hodować pasożyta wewnątrz ciała, a także od tego jaki rodzaj płazińca połkniesz. Według opisu produktu, pasożyt rozwija się w organizmie już po 2 tygodniach od połknięcia tabletek, tym samym umożliwiając utratę od 7 do 15 kilogramów. Prawda jest taka, że zaczniesz chudnąć, ale najprawdopodobniej dopiero wtedy, gdy twój organizm znajdzie się na skraju wyczerpania.

Tabletki z tasiemcem: choroba zamiast odchudzania

Tasiemiec nie zjada nadmiaru kalorii, nie wybiera z treści jelitowej tłuszczu czy cukru - woli te składniki, które są mu niezbędne do rozwoju. W efekcie organizm żywiciela jest coraz bardziej wycieńczony. Co cię czeka po zażyciu tabletek z tasiemcem?

Tabletki z tasiemcem: zagrożenie dla otoczenia

Mając w sobie tasiemca, stanowisz zagrożenie dla otoczenia. Możesz zarazić pasożytem wiele nieświadomych niebezpieczeństwa osób, przede wszystkim członków rodziny.

Tabletki z tasiemcem: leczenie tasiemczycy

Leczenie tasiemczycy jest skuteczne pod warunkiem, że będzie doprowadzone do końca. Pozostawienie główki pasożyta w przewodzie pokarmowym powoduje jego odrośnięcie. Używa się różnych preparatów, jak np. Niklozamid lub Prazykwantel. Pacjent jednak musi być odpowiednio przygotowany do ich zastosowania. W przeddzień powinien jedynie pić i nic nie jeść. Osoby z zaparciami powinny poprzedniego dnia przyjąć środek przeczyszczający.

Sprzedający tabletki z tasiemcem zachwalają ich cudowne działanie. Według nich, po osiągnięciu wymarzonej wagi, tasiemca możesz się łatwo pozbyć dzięki zastosowaniu środków na odrobaczenie. Tyle, że to wszystko ma niewiele wspólnego z prawdą.

Tasiemca tak łatwo się nie pozbędziesz, bo terapia może trwać kilka miesięcy, a jeśli tasiemiec zagnieździ się poza układem pokarmowym - możesz się go nigdy nie pozbyć.

Tabletki z tasiemcem: skutki uboczne

Tasiemiec podkrada najwartościowsze składniki pokarmu w jelicie cienkim, dla ciebie pozostawiając resztki. Do tego zatruwa cię swoimi produktami przemiany materii, które działają na układ nerwowy - powodują różne reakcje m.in. niewyjaśnione duszności, zaburzenia widzenia, zawroty głowy, ciągłe zmęczenie.

Tabletki z tasiemcem: rodzaje tasiemców

Tasiemców jest kilka rodzajów - wszystkie (prócz tasiemca psiego) są groźne dla ludzi, a decydując się na tabletki z tasiemcem, nie masz pewności, na którego trafisz:

  • tasiemiec uzbrojony, osiągający 4 m długości
  • tasiemiec nieuzbrojony dorastający nawet do 10 m
  • tasiemiec bąblowcowy (bąblowiec)
  • tasiemiec karłowaty

Szczególnie groźny bąblowiec

Bąblowica wielojamowa jest bardzo groźną i ciężką do wykrycia chorobą, którą roznosi tasiemiec bąblowcowy (bąblowiec), która nieodpowiednio leczona kończy się zazwyczaj śmiercią. Lekarze z reguły mylą bąblowicę z nowotworem, dopiero badanie radiologiczne pokazuje winowajcę, czyli tasiemca bąblowca. Torbiele usuwa się operacyjnie, potem stosuje się jeszcze chemioterapię przeciwpasożytniczą, żeby uniknąć nawrotu choroby. To nie koniec. Przez kolejne 10 lat zalecane są badania kontrolne, żeby sprawdzić czy bąblowiec gdzieś się nie ukrył.