Nie tylko na zmarszczki. 3 zabiegi medycyny estetycznej, które warto wykonywać latem

2020-07-23 8:22

Lato nie sprzyja medycynie estetycznej, ale nie w każdym przypadku - są zabiegi, które można - i warto - wykonywać właśnie o tej porze roku. Sprzyjają regeneracji naskórka, znakomicie nawilżają, zapobiegają przedwczesnemu starzeniu, a także niekorzystnym efektom, jakie dają kąpiele słoneczne. Trzy najlepsze zabiegi poleca lekarz.

medycyna estetyczna
Autor: Getty Images

Skóra potrzebuje starannej pielęgnacji przez cały rok - rodzaj pielęgnacji, zwłaszcza tej w gabinecie, musi być dopasowany nie tylko do kondycji skóry, ale również do aktualnej pory roku.

Latem zazwyczaj odradza się korzystania z dobrodziejstw medycyny estetycznej. Panuje przekonanie, że promienie słoneczne podrażniają skórę, co w konsekwencji może prowadzić do obniżenia efektywności zabiegów. Warto jednak wiedzieć, że istnieje wiele zabiegów, które z powodzeniem można wykonywać właśnie o tej porze roku.

Wśród nich eksperci wymieniają preparaty biostymulujące, odmładzającą radiofrekwencję mikroigłową oraz iniekcje z toksyny botulinowej.

- To prawda,  że niektóre zabiegi odradza się przy dużym nasłonecznieniu – zaliczyć do nich można np. silne peelingi chemiczne i laser frakcyjny. – komentuje dr n. med. Małgorzata Marcinkiewicz, dermatolog - wenerolog, specjalista w zakresie medycyny estetycznej, która prowadzi warszawską klinikę Projekt Skóra.

- Są jednak preparaty, których użycie przez cały rok, a również latem daje świetne efekty. W wakacyjnym okresie nasza cera jest szczególnie narażona na fotostarzenie, a co za tym idzie na pojawianie się nowych zmarszczek, przebarwień czy plam. To więc istotne, aby walkę z nimi rozpocząć natychmiast. - dodaje.

I wyjaśnia: - Swoim pacjentom polecam zwykle wykonywanie zabiegów nawilżających i stymulujących produkcję kolagenu, w tym np. polinukleotydy takie jak nucleofill, a także odmładzającą radiofrekwencję mikroigłową oraz toksynę botulinową.

Spis treści

  1. Nucleofill - perfekcyjna regeneracja
  2. Odmładzająca radiofrekwencja mikroigłowa
  3. Zastrzyki z toksyny botulinowej

Nucleofill - perfekcyjna regeneracja

Nucleofill to produkt stworzony z naturalnych polinukelotydów. Cząsteczki preparatu aktywują receptory, których pobudzenie prowadzi do stymulacji produkcji kolagenu typu I oraz dojrzewania fibroblastów.

Nucleofill ma działanie biostymulujące: poprawia elastyczność skóry, zapobiega jej przedwczesnemu starzeniu, silnie nawilża, dając efekt liftingujący i regeneracyjny, widocznie spłyca zmarszczki mimiczne, eliminuje również wolne rodniki.

Do skóry podaje się go drogą iniekcji, czyli w zastrzyku. Można go stosować przy każdym rodzaju skóry. Zabieg należy wykonać dwa-trzy razy, w trzytygodniowych odstępach.

Odmładzająca radiofrekwencja mikroigłowa

Zabieg pobudza procesy regeneracyjne, co w konsekwencji pozwala uzyskać jędrniejszą i bardziej elastyczną skórę. Polecany jest do redukcji zmarszczek, poprawy napięcia skóry twarzy czy rąk oraz niwelowania rozstępów i blizn, w tym również tych potrądzikowych.

Jest bezpieczny: polega na kontrolowanym wytwarzaniu w głębszych warstwach skóry termicznych mikrouszkodzeń za pomocą mikroigieł - już po kilkudziesięciu minutach po zabiegu na skórze nie ma widocznych śladów, nie jest konieczna również żadna rekonwalescencja. Dobre efekty daje już jeden zabieg, jednak wszystko zależy od stanu skóry i problemu pacjenta. W większości przypadków konieczna jest jedna lub dwie powtórki, a kolejny zabieg można wykonać po czterech tygodniach od poprzedniego.

Zastrzyki z toksyny botulinowej

Zalecane przy zmarszczkach mimicznych górnej części twarzy, w tym między brwiami (lwia bruzda), zmarszczek poprzecznych czoła, wokół oczu (kurze łapki) i nosa (zmarszczki królicze). Dzięki zastrzykom z botoksu lekarz może także lekko skorygować i unieść brwi, delikatnie unieść kąciki ust i koniuszek nosa, a także skorygować uśmiech dziąsłowy i wygładzić zmarszczki na brodzie.

Z pomocą toksyny botulinowej można również wyleczyć nadpotliwość pach, stóp i dłoni oraz bruksizm, czyli niekontrolowane, mimowolne zaciskanie zębów, które prowadzi do zgrzytania nimi i niszczenia szkliwa. Efekty są widoczne już kilka dni po wykonaniu i utrzymują się około 6 miesięcy.

Źródło: materiały prasowe

IPL w medycynie estetycznej
Sonda
Czy korzystasz z takich zabiegów?