Narkotyk krokodyl. Jakie mogą być skutki przyjmowania krokodyla

2015-08-21 7:59

Narkotyk krokodyl jest wyjątkowo groźną trucizną. Uzależnienie i śmierć to drobiazg wobec tego, co krokodyl robi z ludźmi za życia. Ciało płatami odpada od kości. Jak działa krokodyl? Jakie są skutki przyjmowania narkotyku krodyl?

Narkotyk krokodyl. Jakie mogą być skutki przyjmowania krokodyla
Autor: Photos.com

Spis treści

  1. Dlaczego narkotyk krokodyl jest tak groźny
  2. Jakie są skutki przyjmowania krokodyla?

Narkotyk krokodyl, w którym jest dezomorfina to rosyjski wynalazek, efekt ataku szkodników na afgańskie plantacje maku. Wobec spadku podaży heroiny i jej bardzo wysokiej ceny narkomańskie sobieradki wymyśliły krokodyla, dziesięć razy od niej silniejszego. Krokodyl to dramatycznie zanieczyszczona pochodna morfiny, której działanie sprawia, że człowiek rozpada się za życia.

Dlaczego narkotyk krokodyl jest tak groźny

Substancja działająca w krokodylu to dezomorfina, pochodna morfiny, którą otrzymano już w 1932 roku w USA. Wytwarzana w warunkach farmaceutycznych, i podawana w kontrolowanych dawkach ma działanie przeciwbólowe i uspokajające. Dezomorfina w krokodylu produkowana jest metodą chałupniczą przy użyciu prostych składników. Narkotyk zanieczyszczony jest benzyną, rozcieńczalnikami, kwasem solnym, jodem i fosforem. Do tego substancja działa bardzo silnie, już po pierwszym zażyciu powoduje uzależnienie. Ludzie, którzy zażywają krokodyla umierają najpóźniej po 2-3 latach od pierwszego razu.

Jakie są skutki przyjmowania krokodyla?

Swoją nazwę krokodyl zawdzięcza właśnie skutkom, które wywołuje po zażyciu. W miejscu wkłucia pojawia się zielonkawy ślad, wywołany gniciem zniszczonych tkanek. Mówi się, że krokodyl, przez zawartość silnych kwasów dosłownie wypala żyły. Zmiana rozprzestrzenia się pokrywając się łuskami, które przypominają skórę krokodyla. Trucizny zawarte w narkotyku doprowadzają do rozpadu ciała, które pęka i gnije jak u  nieboszczyka. Życie może uratować natychmiastowe zaprzestanie zażywania krokodyla i amputacja nóg czy rąk, w których doszło do procesu zniszczenia. Ale nawet tak drastyczne leczenie nie daje gwarancji uchronienia przed postępowaniem degradacji ciała i śmiercią. Krokodyl, zwany inaczej "maładiec" albo "ruska hera" jest, jak sądzą specjaliści od uzależnień, wynalazkiem samych narkomanów. Tak jak w Polsce "kompot" produkowany z makowin. Specjaliści mają nadzieję, że "kompot", znacznie mniej toksyczny niż krokodyl i równie jak on tani, nie dopuści do rozprzestrzenienia się zabójczego narkotyku z Rosji w Polsce.