Demakijaż olejami: dlaczego warto go wykonywać?

2015-10-16 13:44

Przekonałaś się do demakijażu olejami? Jeśli nie, przeczytaj, dlaczego warto to zrobić!

Demakijaż olejami: dlaczego warto go wykonywać?
Autor: thinkstockphotos.com Demakijaż olejami: dlaczego warto go wykonywać?

Spis treści

  1. Na co należy uważać przy tej metodzie?
  2. Olejki do codziennej pielęgnacji skóry
Demakijaż olejami OCM - jak zrobić? Jakich olejów używać?
Autor: Thinkstockphotos.com Demakijaż OCM jest znacznie łagodniejszy niż demakijaż płynem lub mleczkiem. Tłuszcz usuwa kosmetyki, ale również sebum.

Stosując chemiczne środki do demakijażu podrażniamy skórę i zdzieramy z jej powierzchni naturalny tłuszcz. Nadmiar sebum nie jest pożądany, ale naturalna warstwa tłuszczu na skórze zabezpiecza ją przed wysuszeniem, odwodnieniem, podrażnieniami, zapewnia jej również elastyczność. Pozbawiając skórę sebum zmuszasz gruczoły łojowe do jego ponownej produkcji. Tym sposobem nadmiernie przetłuszczasz skórę i zaburzasz jej naturalną barierę lipidową.

Zobacz: Jakie kosmetyki do demakijażu? Mleczko, tonik, płyn micelarny.

Demakijaż olejami pozwala na skuteczne usunięcie makijażu i warstwy sebum, jednocześnie nawilżając i natłuszczając skórę. Jeśli dodatkowo użyjesz oleju, który działa zbawiennie na twoje problemy skórne, to możesz zaliczyć tą metodę demakijażu do codziennej pielęgnacji.

  • Pamiętaj, że demakijaż olejami nie jest przeznaczony dla każdej skóry i nie każda go lubi. Wypróbuj tę metodę i obserwuj skórę. Jeśli zareaguje alergicznie (zaczerwienienia, wypieki, swędzenie), wtedy zmień olej. Jeśli na twarzy pojawia się wypryski i uznasz, że demakijaż szkodzi skórze, koniecznie zrezygnuj z tej metody demakijażu.

Na co należy uważać przy tej metodzie?

  • Nigdy nie myj twarzy gorąca wodą. Nie mocz ściereczki w gorącej wodzie i nie przykładaj jej do twarzy. Dotyczy to szczególnie osób, które mają cerę naczynkową.
  • Nie trzyj skóry ściereczką. Jeśli twoja cera jest wrażliwa, trądzikowa, naczynkowa, nie pocieraj jej mocno ściereczką. Wystarczy, że delikatnie zmyjesz olej z twarzy. Nie zaszkodzi, jeśli pozostawisz na skórze odrobinę tłustej warstwy.
  • Jeśli zauważysz, że po demakijażu olejkami twoja skóra cierpi, nie powtarzaj już takiego rytuału. Nie każda skóra dobrze reaguje na olejowanie, dlatego nie warto jej męczyć. Zwracaj szczególną uwagę na zaczerwienienia, wypieki, swędzenie i pieczenie skóry, a także na pojawiające się wypryski.

Olejki do codziennej pielęgnacji skóry

Olejki to ciekawy dodatek do codziennej pielęgnacji cery. Zawierają antyoksydanty i nienasycone kwasy tłuszczowe, poprawiają nawilżenie skóry, ograniczając ucieczkę wody ze skóry. Najlepiej nakładać je na noc, ponieważ stosunkowo wolno się wchłaniają. Można wymieszać kilka kropli olejku z kremem i tą mieszanką smarować twarz lub nakładać olejek na krem lub serum. Cerom tłustym i normalnym czasem wystarczy sam olejek, nałożony na oczyszczoną skórę. Olejki nie nadają się na dzień, ponieważ mogą zaburzać działanie filtrów przeciwsłonecznych.