12 sposobów na puszyste włosy. Jak dodać fryzurze objętości?

2016-04-08 11:32

Oklapnięte i cienkie włosy są zmorą wielu kobiet. Przylegające do głowy włosy wyglądają często na nieświeże i obciążone. Na szczęście można nadać włosom objętości zarówno dzięki kilku domowym sposobom, jak i przy pomocy fryzjera.

12 sposobów na puszyste włosy. Jak zwiększyć objętość włosów?
Autor: Thinkstockphotos.com Możesz zwiększyć objętość włosów nawijając je na wałki lub susząc i stylizując specjalną pianką. Objętość fryzury zwiększy również trwała ondulacja

Spis treści

  1. 1. Regularne mycie włosów
  2. 2. Suszarka z dyfuzorem
  3. 4. Delikatna stylizacja
  4. 5. Stylizacja okrągłą szczotką
  5. 6. Lokówki i termoloki
  6. 7. Dobre strzyżenie
  7. 8. Lekka trwała
  8. 9. Dyskretny balejaż
  9. 10. Odżywianie od środka
  10. 11. Zmiany fryzury
  11. 12. Zagęszczanie włosów

Każda kobieta marzy o gęstej czuprynie. Tymczasem większość z nas natura obdarzyła włosami, które są dalekie od ideału. Często się przetłuszczają, szybko tracą puszystość, są cienkie, wypadają. Wystarczy, że będziesz postępować zgodnie z ich potrzebami, by zachwycały swoim wyglądem. Co zatem najbardziej przyda się włosom?

1. Regularne mycie włosów

Twoja fryzura szybko opada, bo włosy się przetłuszczają? Myj je często, nawet codziennie. łagodne szampony zawierają delikatne substancje myjące i naturalne wyciągi roślinne działające odżywczo. Dzięki polimerom i proteinom nie tylko oczyszczają, ale też wzmacniają włosy.

2. Suszarka z dyfuzorem

Kiedy podczas suszenia suszarką wsuniesz dyfuzor między pasma, uniosą się lekko do góry. W efekcie nie będą przylegały do głowy i fryzura wyglądać będzie na bardziej puszystą.

Jeśli nie masz takiego urządzenia, możesz dodać włosom objętości w inny sposób. Po wmasowaniu w wilgotne pasma pianki modelującej pochyl głowę i skieruj na nią strumień powietrza suszarki. Krótkie włosy wystarczy wtedy roztrzepać palcami. Długie przeczesuje się grzebieniem lub dłońmi, kierując ciepły podmuch najpierw na ich nasadę, a dopiero potem na końcówki.

4. Delikatna stylizacja

Przy cienkich włosach wykluczone są produkty typu 2 w 1, woski i pasty modelujące. Pod ich wpływem włosy szybko się przetłuszczają i opadają. Warto sięgać po pianki, spraye i preparaty typu ,,włos w płynie'', które optycznie powiększają uczesanie. Zawierają polimery, dzięki którym włos staje się bardziej sprężysty i podatniejszy na modelowanie.

5. Stylizacja okrągłą szczotką

Powinna być z włosia naturalnego osadzonego na ceramicznym ażurowym trzonie. Dzięki temu szczotka nie nagrzewa się nadmiernie i nie niszczy włosów. Nawijaj na nią i susz pojedyncze pasma, najpierw od spodu, potem na czubku głowy. Gęste kosmyki wywijaj na zewnątrz, włosy cienkie lepiej będą się prezentowały podkręcone pod spód.

6. Lokówki i termoloki

Loki lub fale optycznie zwiększają objętość fryzury. Warto zatem sięgnąć po lokówkę elektryczną czy karbownicę. Ponieważ jednak urządzenia te nagrzewają się do wysokiej temperatury, bez obaw mogą z nich korzystać jedynie właścicielki mocnych włosów zabezpieczonych specjalnym preparatem.

Dla cienkich i słabych bezpieczniejsze są wałki lub papiloty. Dobre są również termoloki, które najpierw się rozgrzewa (na elektrycznej podstawce lub w gorącej wodzie), a potem nakręca na nie włosy.

7. Dobre strzyżenie

Jeśli twoje włosy lubią przylegać do głowy, dla nadania puszystości można je wycieniować i wystrzępić końcówki. Dzięki temu będzie się wydawać, że jest ich więcej. Krótkie włosy najlepiej wyglądają z pazurkami i asymetryczną grzywką. Przy dłuższych warto wycieniować końcówki, zapuścić grzywkę i zaczesywać ją na bok.

8. Lekka trwała

Najlepsza jest trwała, w wyniku której włosy są jedynie nieco uniesione, ale nie nadmiernie skręcone. Na tzw. trwały styling mogą zdecydować się również panie o włosach cienkich i delikatnych. Ale, uwaga, najlepsze efekty daje przy włosach krótkich i średniej długości, czyli sięgających do brody.

9. Dyskretny balejaż

Daje wrażenie, że włosów jest więcej niż w rzeczywistości. Pasemka w kolorach o kilka odcieni jaśniejszych lub ciemniejszych od naturalnych dobrze prezentują się zarówno na krótkich, jak i długich fryzurach. Pamiętaj jednak, że balejaż kontrastowy lub zrobiony na grubych pasmach nie daje takiego efektu.

10. Odżywianie od środka

Dla kondycji włosów niezbędne są witaminy A i B, krzem, magnez, siarka oraz cynk, a także biotyna, czyli witamina H. Jeśli w diecie ich brakuje, trzeba je zastąpić specjalnymi suplementami. Tak zwane nutrikosmetyki sprawiają, że cebulki będą wystarczająco odżywione, a włosy mocne i zdrowe

11. Zmiany fryzury

Jeśli przez dłuższy czas czeszesz włosy w ten sam sposób, tracą sprężystość u nasady i płasko układają się na głowie. Dlatego od czasu do czasu zmieniaj fryzurę, a przynajmniej przeczesz przedziałek. Jeśli więc do tej pory robiłaś go z lewej strony, przenieś go na środek głowy lub na prawo albo na jakiś czas całkowicie z niego zrezygnuj.

12. Zagęszczanie włosów

Treski stosowane przez nasze babcie poszły w niepamięć. Fryzjerzy potrafią tak zagęścić włosy, że wyglądają one całkiem naturalnie. Pasma włosów (sztucznych lub naturalnych) są cienkie i nie widać, jak zostały umocowane. Pasemka mogą być oplecione keratyną, która pod wpływem ciepła tzw. zgrzewarki przylega do naturalnego włosa. Mogą być też przytwierdzane za pomocą specjalnej przezroczystej taśmy. Efekt utrzymuje się kilka miesięcy.

miesięcznik "Zdrowie"