Zdrowe odchudzanie dla nastolatków [Porada eksperta]

2018-03-20 18:19 Iza Czajka

Mam 11 lat, ważę 48 kg i mam 156/157 cm wzrostu. Niestety nie mam też płaskiego brzucha, moje nogi nie podobają mi się zbytnio. Czy mam nadwagę?

Twoja masa ciała jest jak najbardziej prawidłowa i nie wymaga stosowania żadnych diet odchudzających. Decyzję o prowadzeniu takiej kuracji podejmuje lekarz po wykonaniu szeregu badań organizmu dziecka czy nastolatka. Jeśli chodzi o dietę odchudzającą, polega ona przede wszystkim na wyeliminowaniu z jadłospisu produktów bogatych w kalorie, cukier i tłuszcze, a ubogich w składniki odżywcze, czyli: słodyczy, czipsów, herbatników, drożdżówek, fast foodów itd., napojów słodzonych cukrem. Oprócz tych zaleceń trzeba wprowadzić aktywność fizyczną. Ona pomoże pozbyć się niepotrzebnych kilogramów oraz wspomoże prawidłowy rozwój organizmu. Jej wytyczne ustala również lekarz.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Iza Czajka

Autorka książki "Dieta w wielkim mieście", miłośniczka biegów i maratonów.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W numerze 3/2020 "Zdrowia": odchudzanie według typu sylwetki, chorobę poznasz po zapachu, ból można leczyć, życie ze schizofrenią, siarka w pielęgnacji urody, jak przechowywać żywność. Miesięcznik "Zdrowie" to pakiet rzetelnej wiedzy i sprawdzonych porad!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 3/2020
KOMENTARZE