Skąd problemy z erekcją przy dnie moczanowej? [Porada eksperta]

2016-09-15 16:39

Mam 34 lata i 6 miesięcy temu zdiagnozowano u mnie dnę moczanową. Jestem na zalecanej diecie i przyjmuję tabletki przepisane przez lekarza rodzinnego, tj. Milurit 300 mg. Długi czas byłem sam, ale jakiś czas poznałem kobietę, z którą współżyję. Między nami układa się dobrze, ale problem powstaje w momencie, kiedy dochodzi do zbliżenia, oboje jesteśmy podnieceni i pragniemy siebie nawzajem, ale w momencie, kiedy zaczynamy się kochać, po pewnym czasie mój członek po prostu zwyczajnie opada i na tym koniec. Przez ten czas, od kiedy się znamy, może 6 razy udało nam się normalnie kochać, tzn. z efektem zadowalającym. Na początku myślałem, że jest to spowodowane tym, że długi czas byłem sam, a tu nagle pojawiła się kobieta w moim życiu, nowa sytuacja, dużo zmian. Myślałem, że może dlatego tak się dzieje z moim członkiem, ale to przecież niemożliwe, bo jednak mieszkamy już jakiś czas, więc oboje już się przyzwyczailiśmy do siebie. Jaka mogłaby być tego przyczyna? Myślałem również o tym, że jednak codziennie biorę dużą dawkę Miluritu, więc może on jest przyczyną takiej reakcji.

Najlepiej poradzić się lekarza seksuologa (niestety odpłatnie). Wydaje się, że Milurit nie ma skutków ubocznych w postaci zaburzeń erekcji, ale może być i tak, że działanie tego leku nie było sprawdzane w tym kierunku. Specjalista z doświadczeniem będzie to wiedział. Z mojego punktu widzenia, czyli fizjologa, zasadne wydaje się sprawdzenie twojej masy ciała. Dna moczanowa występuje z otyłością. A ta, ma wpływ na mechanizm erekcyjny, szczególnie w przypadkach otyłości brzusznej. W tej sytuacji, namawiam na lekki wysiłek aerobowy i schudnięcie, odpowiednio dobraną dietę do choroby. Nie warto się stresować niepotrzebnie, bo w ten sposób zakłócasz mechanizm erekcyjny. Lekarz seksuolog czy psycholog, pomogą ci wyjść z tego zaklętego kręgu.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Iza Czajka

Autorka książki "Dieta w wielkim mieście", miłośniczka biegów i maratonów.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE