Nagłe tycie po hormonach na niedoczynność tarczycy [Porada eksperta]

2018-09-03 18:43 Iza Czajka

Zaczęłam 2 miesiące temu brać hormony tarczycy 25, z powodu jej niedoczynności zaczęłam tyć i to znacznie... Jestem bardzo aktywną osobą, codziennie przeprowadzam treningi (chodzenie w góry, bieganie, orbitrek itd). Próbowałam diet, ale nie pomagają, a nigdy nie miałam problemów z wagą. Już nie wiem, co robić. Myślałam nawet o zwiększeniu dawki i doprowadzeniu do nadczynności tarczycy. W ciągu tych 2 miesięcy ciągłych diet, zwiększonych treningów skoczyłam 10 kg do góry. POMOCY.

Witaj! Przyczyn może być wiele: niewyrównana niedoczynność tarczycy hormonem (zbyt mała dawka), nieodpowiedni preparat (są dwuskładnikowe), nieodpowiednia dieta, źle dobrany wysiłek fizyczny i wreszcie kryptopiroluria (zaburzeniem przemiany porfiryn, prowadzące do utraty witaminy B6, cynku i manganu). Część błędów możesz sprawdzić w gabinecie dietetycznym. Resztę u endokrynologa. Pozdrawiam

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Iza Czajka

Autorka książki "Dieta w wielkim mieście", miłośniczka biegów i maratonów.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE