Jak zwiększyć wagę po resekcji żołądka? [Porada eksperta]

2018-05-16 19:52
Porada fizjologa żywienia
Autor: Getty Images

Jestem cztery tygodnie po zabiegu resekcji żołądka. Przez pierwsze dwa tygodnie schudłam 6 kg, a teraz waga stoi w miejscu. Podczas jedzenie nie odczuwam silnej sytości.

Na stronie Poradnika Zdrowie przeczytasz szczegółowe zalecenia w twoim przypadku, www.poradnikzdrowie.pl/diety/lecznicze/dieta-po-resekcji-zoladka-zasady-co-mozna-jesc-po-operacji-zoladka_36909.html. Aby przytyć powinnaś jeść często, ale powinny być to niewielkie porcje jedzenia, dlatego że organizm nie ma gdzie go przechowywać. Nie powinnaś również popijać w trakcie jedzenia, bo wtedy pokarm z wodą szybciej przesuwa się wzdłuż jelit, zmniejszając uczucie sytości. Trzeba też zadbać o odpowiednią kaloryczność diety i jej jakość i co najtrudniejsze - nauczyć się wolno gryźć. Potrzeba też czasu, aby wszystko wróciło do normy. Dbaj o siebie.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Iza Czajka

Autorka książki "Dieta w wielkim mieście", miłośniczka biegów i maratonów.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE