Jak zwiększyć wagę po resekcji żołądka? [Porada eksperta]

2018-05-16 19:52 Iza Czajka

Jestem cztery tygodnie po zabiegu resekcji żołądka. Przez pierwsze dwa tygodnie schudłam 6 kg, a teraz waga stoi w miejscu. Podczas jedzenie nie odczuwam silnej sytości.

Na stronie Poradnika Zdrowie przeczytasz szczegółowe zalecenia w twoim przypadku, www.poradnikzdrowie.pl/diety/lecznicze/dieta-po-resekcji-zoladka-zasady-co-mozna-jesc-po-operacji-zoladka_36909.html. Aby przytyć powinnaś jeść często, ale powinny być to niewielkie porcje jedzenia, dlatego że organizm nie ma gdzie go przechowywać. Nie powinnaś również popijać w trakcie jedzenia, bo wtedy pokarm z wodą szybciej przesuwa się wzdłuż jelit, zmniejszając uczucie sytości. Trzeba też zadbać o odpowiednią kaloryczność diety i jej jakość i co najtrudniejsze - nauczyć się wolno gryźć. Potrzeba też czasu, aby wszystko wróciło do normy. Dbaj o siebie.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Iza Czajka

Autorka książki "Dieta w wielkim mieście", miłośniczka biegów i maratonów.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie! Z kodem rabatowym: "wiosna" tylko 2,50 zł za 96 stron porad o zdrowiu! Dodatkowo otrzymasz dostęp do numerów archiwalnych. W nr 4/2020 „Zdrowia m.in.: poradnik alergika, choroby zakaźne pod lupą, „młody” zawał serca, mity o recyklingu.

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 4/2020
KOMENTARZE