Ból w rękach po operacji cieśni nadgarstka i łokcia - co robić? [Porada eksperta]

Jestem bezradna, miałam 3 zabiegi na rękę, 2 na cieśń nadgarstka, a drugi na łokieć. Było to wciągu roku i 3 miesięcy, a ręka jak bolała tak boli, były rehabilitacje, ale poprawy nie ma. Lekarz zalecił mi zrobienie badania kwasu moczowego we krwi - wynik to 4,6. Zalecił też dietę, tylko jaką? Niedługo wracam do pracy, a boję się, że nie dam rady. Mam pracę manualną, pisząc mam problem, bo boli i drętwieje mi ręka, nie wiem do kogo mogłabym się zgłosić po pomoc.

Może pomoże osteopata? Może gdzieś indziej jest problem z naciskiem na nerwy. Jeśli chodzi o wynik kwasu moczowego, to musiałabym zobaczyć oryginał, ale nie wygląda, że jest przekroczony poziom kwasu moczowego. Zawsze można na czczo popić wody z wyciśniętym sokiem z 1/2 cytryny z odrobiną miodu.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Iza Czajka

Autorka książki "Dieta w wielkim mieście", miłośniczka biegów i maratonów.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE