Dostęp do źródła zdrowej i smacznej wody. Sposoby filtrowania wody w domu

2021-04-01 13:04 Materiał sponsorowany

Trudno przecenić znaczenie wody dla naszego zdrowia. Chroni narządy, uczestniczy w transporcie substancji odżywczych do komórek organizmu, pomaga w usuwaniu końcowych produktów przemiany materii. Warto zadbać o dostęp do zdrowej i smacznej wody w domu.

Aby organizm funkcjonował prawidłowo, powinniśmy systematycznie dostarczać mu tyle płynów, ile traci (woda jest wydalana z organizmu w postaci moczu, potu, z kałem oraz w procesie oddychania). Dokładne zapotrzebowanie na płyny zależy m.in. od płci, aktywności fizycznej, a także dolegliwości zdrowotnych z jakimi się zmagamy. Jednak dietetycy rekomendują osobom dorosłym picie minimum 2 litrów wody dziennie.

Najkorzystniejszym wyborem dla zdrowia jest niegazowana woda źródlana, która może pokryć nawet 100 proc. naszego zapotrzebowania na płyny. Najlepiej pić ją małymi łykami przez cały dzień. Jednorazowe wypicie dużej ilości wody może znacznie przekraczać możliwości wydalania wody przez nerki (czyli 600-1200 ml/godzinę). Nie przyniesie też żadnego efektu zdrowotnego, bo wodę wydalimy wraz z elektrolitami.

Sposoby filtrowania wody w domu

Kupowanie wody butelkowanej bywa uciążliwe, dlatego najlepiej wyposażyć kuchnię w filtr, który zapewni  czystą i smaczną wodę. Filtrowanie wody w domu jest dziś powszechne i ogólnodostępne. Do wyboru mamy dzbanki z filtrem, wygodne filtry nakranowe czy wyspecjalizowane systemy podzlewozmywakowe.

Wszystkie oczyszczają wodę, a niektóre dodatkowo ją mineralizują. Warto skorzystać z tej możliwości, bo "kranówka" stanowi także bazę przyrządzanych przez nas potraw i napojów. Aby nie wpływała na ich smak i aromat, powinna być krystalicznie czysta.

Dzbanki filtrujące są niedrogie i dobre na początek, żeby przekonać się co oznacza dobra, oczyszczona woda. Każdy dzbanek dostępny w sklepie posiada wkład filtrujący, na który składają się: aktywny węgiel (odpowiada za podstawowe oczyszczanie wody), żywica jonowymienna (odpowiada za zmiękczanie wody), drobinki srebra (działają bakteriostatycznie), a także Aqualen - samodzielnie opracowany i opatentowany przez AQUAPHOR, unikalny w skali światowej, włóknisty jonowymienny materiał chelatujący, stosowany wraz z węglem aktywowanym.

Rozbudowana powierzchnia filtracyjna Aqualenu jest 33 razy większa od tradycyjnych materiałów jonowymiennych. Dzięki temu jest on skuteczny także w przypadku wody o różnym poziomie twardości. Filtry zawierające w swoim składzie Aqualen są 10x skuteczniejsze od tradycyjnych pod względem jakości filtracji.

Dzbanek filtrujący Aquaphor Provence
Autor: Aquaphor

Wybór dzbanków jest bardzo duży, dzięki czemu łatwo dostosować je do swoich potrzeb. Dzbanki AQUAPHOR dzielą się na 3 grupy ze względu na rodzaj wkładu. Każdy wkład filtrujący AQUAPHOR zawiera Aqualen. Najpopularniejsze dzbanki, z wkładem MAXFOR można kupić w większości sieci handlowych, a nawet w dyskontach. W sieci sklepów Biedronka bardzo często można kupić dzbanki AQUAPHOR Jasper z wkładami z Aqualenem.

Szczególnie warte polecenia są jednak dzbanki o zwiększonej wydajności, pozwalające na oczyszczenie nawet do 300 litrów wody wodociągowej na 1 wkładzie filtrującym. W praktyce pozwala to na stosowanie dzbanka z wkładem niezmiennie nawet do 3 miesięcy. To jedyne takie dzbanki na polskim rynku.

Wśród nich swoim kształtem wyróżnia się AQUAPHOR Provance - duży, pojemny i elegancki dzbanek w stylu vintage, idealnie sprawdzi się w każdej współczesnej kuchni. Klasyczna biel i czerń, unikalne szkło organiczne (BPA free) oraz dbałość o detale to ogromne walory tego domowego filtra do wody.

Aquaphor dzbanek
Autor: Aquaphor
Filtr Aquaphor Morion

Autor: Aquaphor

Jak wybrać odpowiedni filtr do wody?

Poszukaj takiego filtra, który będzie odpowiadał potrzebom twojej rodziny i zapewni czystą wodę przez lata. Możesz wybrać filtr w wersji podstawowej, który oczyści wodę pozbawiając ją zanieczyszczeń typowych i najczęściej występujących lub zdecydować się na filtr klasy Premium.System DWM Morion produkcji AQUAPHOR zapewnia kompaktowe rozwiązanie filtrujące i pozwala zaspokoić potrzeby nawet wieloosobowych rodzin. Filtr DWM Morion jest profesjonalnym systemem oczyszczania wody pitnej. Dostarcza on krystalicznie czystej wody o najwyższej jakości, dzięki czemu potrawy i napoje zyskują doskonały smak i wygląd. Zastosowanie odwróconej osmozy podczas filtracji pozwala usunąć z wody nie tylko zanieczyszczenia, wirusy i bakterie, ale także ją zmiękczyć. Dzięki filtracji RO podczas podgrzewania wody nie wytrąca się w niej osad.

Filtry serii DWM Morion opracowane przez firmę AQUAPHOR są przyjazne dla środowiska, a zestaw wkładów wystarczający na 6 miesięcy pozwala przefiltrować ilość wody odpowiadającą 1 200 szt. plastikowych butelek wody, które dodatkowo trzeba przynieść ze sklepu.

Obecnie Drinking Water Machine Morion jest najnowocześniejszym systemem domowej filtracji na świecie, a filtry AQUAPHOR Morion idealnie pasują do każdej, nawet najmniejszej kuchni, bo zajmują aż dwa razy mniej miejsca niż tradycyjne, stosowane dotąd filtry.

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE