Zabieg SmartLipo, czyli MODELOWANIE SYLWETKI laserem

2008-02-11 11:29

Zgrabna i szczupła sylwetka, jędrna skóra bez cellulitu i ubranie nawet o 2 rozmiary mniejsze bez konieczności odsysania tłuszczu - takie efekty zapewnia SmartLipo, światowy przebój wśród zabiegów modelowania sylwetki.

Metoda, sprawdzona i stosowana m.in. w USA, Ameryce Południowej i Włoszech, daje spektakularne rezultaty w modelowaniu sylwetki oraz poprawie jędrności skóry. Zabieg wpisuje się w tak modny obecnie trend mało inwazyjnych i bezpiecznych metod upiększania. Po raz pierwszy w Polsce pacjenci będą mogli z niego skorzystać w IQ Medica Centrum Chirurgii Plastycznej, które chce być pionierem we wprowadzaniu na polski rynek najnowszych rozwiązań z zakresu chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej. Smart Lipo to nowatorska i bezpieczna technika stworzona specjalnie do usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej poprzez selektywne działanie promieniowania laserowego na komórki tłuszczowe. Umożliwia harmonijne rzeźbienie konturów sylwetki i utratę zbędnych centymetrów w opornych na dietę i ćwiczenia obszarach ciała, jak również modelowanie rysów twarzy. Co więcej, pomaga zwalczyć cellulit – uporczywy defekt kosmetyczny, z którym zmagają się nawet młode i szczupłe kobiety. Energia lasera w widoczny sposób poprawia stan obwisłej i nierównej skóry, czyniąc ją bardziej jędrną i gładką. Zaletą tej technikijest mała inwazyjność, a przez to znaczne ograniczenie obciążenia dla pacjenta zarówno w trakcie, jak i po zabiegu. Stanowi on więc znakomite rozwiązanie dla osób, które boją się poważnej interwencji chirurgicznej. Nie wymaga znieczulenia ogólnego ani hospitalizacji, a ponadto umożliwia już po 2 dniach powrót do pracy i normalnego trybu życia. Rekonwalescencja przebiega szybko i bez większych dolegliwości. Smart Lipo może być stosowane samo lub też w połączeniu z liposukcją, w zależności od potrzeb danej osoby. Trzeba jednak podkreślić, że nie jest to metoda leczenia otyłości (podobnie jak nie jest nią liposukcja), a więc osoby z dużą nadwagą powinny przed zabiegiem zrzucić zbędne kilogramy.

Co daje zabieg SmartLipo?

Pozwala pozbyć się tłuszczu szczególnie opornego na diety i ćwiczenia z miejsc takich jak:

 • twarz, szyja, policzki- możliwość modelowania kształtu twarzy, likwidacji drugiego podbródka, pyzatych policzków itp.
 • ramiona
 • brzuch
 • klatka piersiowa (usuwanie ginekomastii u mężczyzn)
 • talia (możliwe wyszczuplenie o 2 do 8 cm!), biodra
 • plecy
 • pośladki
 • uda
 • kolana
 • łydki i kostki
Zdaniem eksperta
dr Małgorzata Chomicka-Janda, IQ Medica Centrum Chirurgii Plastycznej

Jest to metoda precyzyjna i delikatna, dobra dla pacjentów, którzy wolą poddać się mniej inwazyjnym zabiegom niż poważnej operacji, jak liposukcja. Wielkie znaczenie ma fakt, że laser Smart Lipo pozwala poprawić wygląd pewnych partii ciała (m.in. twarz, szyję, podbródek) oraz miejsca, gdzie skóra jest obwisła - a więc obszary, które do tej pory sprawiały lekarzom i pacjentom kłopot, bo nie nadawały się do liposukcji. Dla wszystkich kobiet ogromną zaletą tej techniki jest to, że poprawia ona napięcie i fakturę skóry.

Kto się kwalifikuje do zabiegu SmartLipo:

 • osoby w dobrym stanie zdrowia
 • z miejscowo nagromadzoną, nierówną tkanką tłuszczową
 • najlepiej niepalące
 • z prawidłową masą ciała (niewielkie odchylenia dopuszczalne- ale nie więcej niż 25% ich wagi idealnej, duża nadwaga wykluczona
 • realistyczne oczekiwania (metoda nie zmieni szkieletu i mięśni)
 • wiek dowolny (15-80 lat)

  Przed zabiegiem: konieczne badania krwi i moczu, zalecane przyjmowanie witaminy C przez kilka dni. Nie wolno pić ani jeść na 6 godzin przed operacją.

Opis zabiegu SmartLipo:

Lekarz zaznacza specjalnym markerem obszary miejscowo nagromadzonego tłuszczu, które mają zostać poddane zabiegowi. Następnie stosuje znieczulenie nasiękowe, tzn. bardzo cienką igłą wprowadza w ciało roztwór lidokainy i adrenaliny, która oprócz mocy znieczulania ma też właściwości obkurczania naczyń krwionośnych, dzięki czemu krwawienie podczas operacji jest hamowane. Gdy znieczulenie zacznie działać, chirurg włącza laser i wprowadza drobną kaniulę, którą penetruje wybrane obszary, niszcząc niepożądany  tłuszcz. Tłuszcz jest niszczony wewnątrz samej tkanki dzięki energii lasera i nie ma już później potrzeby odsysania go. Komórki tłuszczowe są przekształcane w oleistą emulsję, która jest następnie wchłaniana przez organizm i naturalnie wydalana z ciała. 
Pośladki: 60-80 ml z każdej strony (czas pracy lasera: 14 min)
Biodra: 100 ml z każdej strony (10 min)
Kolano: 50 ml (8 min)
Ramię:60-80 ml (12 min)
Brzuch: 80-100 ml (7 min z każdej strony)
Szyja: 50 ml (4 min)
Inne obszary: 8 minut
Efekty: Kontury ciała poprawiają się dzień po dniu, sylwetka staje się szczuplejsza, harmonijna, skóra bardziej jędrna i napięta. Ostateczne rezultaty są trwałe i widoczne po 1-2 miesiącach. Raz rozbite komórki tłuszczowe nie mają zdolności ponownego namnożenia się. Jeżeli osoba ponownie przytyje, to tłuszcz ulokuje się w innych partiach ciała, a nie w tych trudnych i opornych, z których został usunięty.

Po zabiegu SmartLipo:

Elastyczny opatrunek do noszenia przez 4-5 dni
Krótka kuracja antybiotykowa (w celu zminimalizowania ryzyka infekcji)
Delikatny masaż wskazany po 10-12 dniach
Opuchlizna znika stopniowo w ciągu kilku tygodni (w zależności od wielkości obszaru), a siniaki z reguły w ciągu 2 tygodni. Dzięki znieczuleniu nasiękowemu podrażnienia i dolegliwości są na tyle niewielkie, że najczęściej mogą je uśmierzyć łagodne środki przeciwbólowe. Dzień po zabiegu pacjenci powinni zacząć się ruszać, co poprawi ich samopoczucie. Powrót do pracy i normalnych aktywności życiowych jest możliwy już po 2 – 4 dniach. Po tygodniu można wykonywać lekkie ćwiczenia fizyczne, ale do 2 tygodni należy się powstrzymać od większego wysiłku.

SmartLipo kontra liposukcja (zalety lasera)

 • mała inwazyjność zabiegu
 • niewielkie obciążenie dla pacjenta
 • znieczulenie miejscowe (zamiast ogólnego)
 • brak hospitalizacji
 • szybka i łatwa rekonwalescencja
 • możliwość wykonania zabiegu w rejonach ciała, których dotychczas nie można było poddać metodom tradycyjnym jak: twarz, przedramiona, górna część brzucha, kolana
 • minimalna utrata krwi (równoczesna koagulacja naczyń krwionośnych), mniejsza opuchlizna i siniaki
 • możliwość wielokrotnego powtarzania
 • poprawa wyglądu skóry- przywrócenie powierzchniowej jednorodności skóry, zwiększa napięcie zwiotczałej skóry (przy liposukcji ryzyko pozostania nierówności i dołków)
 • eliminacja cellulitu
 • możliwość uniknięcia odsysania tłuszczu (samoistne wydalanie z organizmu)
 • brak blizn
 • trwałe i widoczne efekty (raz zniszczone komórki tłuszczowe nie odbudują się już w tym samym miejscu)
 • bezpieczeństwo - komplikacje takie jak: krwiaki (haematoma), zatory tłuszczowe, infekcje, reakcje alergiczne występują niezmiernie rzadko

Urządzenie:

Specyficzne cechy lasera Nd:YAG nowej generacji:

 • Bardzo krótkie impulsy (od 100 do 200µs)
 • Bardzo wysoka moc szczytowa impulsu (do 1.5kW)
 • Sygnalizacja umiejscowienia końcówki roboczej pod skórą za pomocą czerwonego światła lasera celującego

Energia o wysokiej koncentracji emitowana w bardzo krótkim impulsie absorbowana jest w błonie komórkowej adypocytów (rozrośniętych komórek tłuszczowych). Powoduje to powstanie w niej nie tylko efektu termicznego, ale również termomechanicznego. Wskutek tego następuje rozerwanie błony komórkowej i uwolnienie jej zawartości. Uboczne skutki termiczne w tkance spowodowane emisją lasera są minimalne. Tkanka poddana działaniu lasera ma możliwość wychłodzenia, ponieważ czas trwania impulsu stanowi nieznaczną część okresu czasu pomiędzy impulsami.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE
elka
|

Słuchajcie, jak czytam o tych zabiegach gdzie coś mi wciskają pod skórę to aż mi ciarki wychodzą, przecież są już inne metody całkowicie bezinwazyjne a przy tym bardzo przyjemne, chociaż by te zabiegi, o których wspomniała Olcia, też z nich korzystam, wiadomo ze trzeba dać też coś od siebie a nie liczyć tylko na to że wszystko załatwi za nas laser, dużo wody, mniej słodkości więcej ruchu a zabiegi są super wspomagaczem. Polecam

Sylwusiaaa
|

Owszem zgodzę się z Piotrkiem, że trzeba ciężkiej pracy do tego, aby zgubić tłuszcz, ale wspomagacze zawsze były i będą na rynku. To tak samo jak faceci biorą różne białka i odżywki - też ćwiczą ale się wspomagają. Tak samo jest z tymi zabiegami. Pozdrawiam.

bellabellisima
|

Widzę, że dawną technologię w artykule i dawne zakresy cenowe w komentarzach przedstawiono. Obecnie istnieją już całkowicie bezinwazyjne zabiegi i w cenach gdzie każdy jest w stanie na coś takie sobie pozwolić. Nie pamiętam dokładnie nazwy ale wiem, że jeden taki punkt widziałam w Careffur w Zielonej Górze gdzie cana zabiegu ok 100 zł i dość krótko to trwało. Podczas zakupów widziałam, że kilka pań wchodzilo na zabiegi więc coś w tym musi być :)

aAgata a Tobie co się stało po tym zabiegu bo żadnych konkretów??

karola
|

Cześć,

a na jakich zabiegach byłaś że jesteś tak niezadowolona? Co się stało?

aGATA
|

Nie wierzcie w te farmazony!!! To g...prawda co piszą!!!! To wcale nie jest bezpieczny i mało inwazyjny zabieg!!!!!!!! Ja sama w to uwierzyłam i dziś płacze...I to nie ja jedna!!! Błagam, nawet nie myślcie o czymś takim!!! Róbcie co chcecie, masujcie itd, ale trzymajcie się z dala od czegokolwiek co naruszy wasze ciało!!! NIE NIE NIE!!! Żadne smart, nie smart, nic co wiąże się w dłubanine w ciele!!!!!! Proszę posłuchajcie mnie!!! Ja byłam taka sama jak wy!!! Tez myślałam ze to dobry zabieg...bezpieczny...tak lekarz zapewniał... Skończyłam tragicznie!!! NIE RÓBCIE TEGO PRZENIGDY!!! Naprawdę wybijcie sobie z głowy jakąkolwiek myśl o takich zabiegach!!! Mnie nikt nie ostrzegł...:( Nie miałam tego szczęścia///

Brodway
|

oj tak można się głodzić, jeść coś co nie do końca nam smakuje, męczyć na siłowni, ale niestety z niektórych części naszego ciała ten tłuszczyk nie znika z niektórych części ciała, więc takie zabiegi są wybawieniem. Niestety przyznam, że tego typu zabiegi nie należą do najtańszych, ale widziałam, że w Good time day spa można liczyć nie tylko na fachową pomoc, profesjonalne zabiegi, ale też spore zniżki, co na pewno ułatwi osiągnięcie wymarzonego celu, jakim jest piękna i jędrna sylwetka.

Fenika
|

Wiem, że takie zabiegi kosztują od 1.000 zł w górę w zależności od tego na jakiej części to się wykonuje. Ja słyszałam, że Smartlipo jest skuteczne i efekty po tym bardzo fajne.

john
|

Ten zabieg zamiast tłuszczu bardzo zgrabnie usuwa pieniądze z konta ! Miałem usunięcie ginekomastii i co ? Tez taki wyraz na "g" się nasuwa :( ... Jak było tak jest - oczywiscie oprócz 3 tys na koncie

INFO
|

TAA JA JESTEM BARDZO MEGA CHUDYM CHŁOPAKIEM NIE JEM DUŻO TŁUSZCZU I DLACZEGO MAM MEGA GRUBĄ TWARZ!!! POZOSTAJE MI ZABIEG NIC WIĘCEJ ;/

piotrek
|

ludzie bez cierpieenia niema nic trzeba zmienić jedzenie a nie drogą na skróty to nikomu nic nieda będziesz lzejszy ale tylko z portwela bo ten tłuszcz napewno wroci i to z górkądwa razy większą siła niedrzemie w pieniadzach tylko w charakterze człowieka a tego nieda się kupić to trzeba zrobi tylko pracą cięzką pozdrawiam