Jak przyspieszyć spalanie tłuszczu?

2011-01-18 12:54

Odchudzanie najlepiej jest zacząć od diety 1200-1300 kcal. Taka ilość energii mobilizuje organizm do pozbycia się nadmiaru wody, a wraz z nią toksyn, co ułatwi wydostanie się tłuszczu z komórek tłuszczowych. W czasie odchudzania nie należy się głodzić - jemy często, ale małe porcje.

Jak przyspieszyć spalanie tłuszczu?
Autor: thinkstockphotos.com Jak przyspieszyć spalanie tłuszczu?

Spis treści

  1. Co jeść, by przyspieszyć przemianę materii? [#TOWIDEO]

Pierwsza faza odchudzania trwa na ogół 2 tygodnie – tyle czasu zajmuje organizmowi przygotowanie się do spalania tłuszczu. Potem można zwiększyć ilość kalorii do 1500 – taka ilość umożliwia utrzymanie prawidłowych funkcji organizmu, a zarazem powolne chudnięcie.

Co jeść, by przyspieszyć przemianę materii? [#TOWIDEO]

W czasie odchudzania jeść trzeba często, ale niewielkie porcje

- Organizm będzie wtedy zużywał energię na bieżąco, czerpiąc jej deficyt z tkanki tłuszczowej. Dzięki temu nie będzie też gwałtownego spadku poziomu glukozy we krwi, co grozi napadami wilczego apetytu - uważa Anna Wybrańska, dietetyk z Pharma Nord. - Najlepiej rozłożyć dzienną rację na 5 posiłków: śniadanie, obiad, kolację i 2 przekąski (drugie śniadanie i podwieczorek).

Zawsze najważniejsze jest śniadanie, również w trakcie odchudzania

Powinno zawierać węglowodany złożone, które dostarczają dużo żelaza, błonnika i cukrów będących jedynym paliwem dla mózgu (pieczywo pełnoziarniste, warzywa), oraz białko – potrzebne do budowy wszystkich tkanek, w tym mięśni (jajka, wędliny i nabiał).

Podczas odchudzania nie należy rezygnować z kolacji

Jedząc 4 godziny przed snem, zmuszamy organizm do pracy, utrzymując w ten sposób metabolizm na odpowiednim poziomie aż do końca dnia. Kolacja powinna zawierać dużo białka oraz węglowodany pochodzące z warzyw (sałatka z wędliną, rybą czy jajkiem). W czasie trawienia białka wyrzut insuliny jest niewielki albo go nie ma, więc cała energia jest przerabiana, a nie magazynowana. Wieczorem nie jemy produktów zbożowych i owoców.

miesięcznik "Zdrowie"