Prawidłowe BMI a brak efektów odchudzania [Porada eksperta]

2015-08-25 1:35 Agnieszka Ślusarska

Mam 21 lat, 170 cm wzrostu i obecnie 62 kg wagi. Wiem, że to prawidłowy wynik, ale mimo wszystko zależy mi na schudnięciu kilku kilogramów. Staram się ruszać przynajmniej 5 x w tygodniu (ćwiczenia modelujące sylwetkę, jazda na rowerze), stosuję dietę (1300-1500 kcal, zależy jak wyjdzie), a mimo to nie mogę schudnąć. Gdzie tkwi problem?

Pani waga jest prawidłowa (BMI 21,45 kg/m2), a przy braku nadwagi chudnięcie jest dużo trudniejsze. Problem może tkwić w tym, że jada pani za mało. To może spowalniać metabolizm i utrudniać odchudzanie. Istotne jest też, skąd dostarczane są kalorie. Może jest nieprawidłowy rozkład białek, tłuszczu i węglowodanów. Proponowałabym udać się do dietetyka na analizę jadłospisu oraz badanie składu ciała.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Agnieszka Ślusarska

Właścicielka Poradni Dietetycznej 4LINE,  główny dietetyk w Klinice Chirurgii Plastycznej dra A. Sankowskiego, tel.: 502 501 596, www.4line.pl

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie! Z kodem rabatowym: "wiosna" tylko 2,50 zł za 96 stron porad o zdrowiu! Dodatkowo otrzymasz dostęp do numerów archiwalnych. W nr 4/2020 „Zdrowia m.in.: poradnik alergika, choroby zakaźne pod lupą, „młody” zawał serca, mity o recyklingu.

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 4/2020
KOMENTARZE