Odchudzanie chłopaka w wieku 14 lat [Porada eksperta]

2014-01-24 13:59 Katarzyna Pryzmont

Chciałbym zgubić zbędne kilogramy. Zapisałem się na boks z myślą, że to pomoże mi schudnąć, ale jak na razie nie widać żadnych rezultatów. Mam 14 lat, 175 cm wzrostu i ważę 83 kg. Rodzice mówią, że z tego wyrosnę. Czy powinienem stosować jakąś dietę? Czy dodatkowe ćwiczenia są niezbędne?

Cześć Szymon!

Boks jest super. Daj jednak sobie więcej czasu na efekty. Poza boksem, wybierz sobie trzy dodatkowe dni i biegaj (nie za szybko, wtedy wcale nie spalasz więcej). Ważne jest, abyś miał buty do biegania, aby nie było kontuzji. W internecie możesz poczytać jak zacząć biegać i jak biegać dobrze.

Postaraj się ostatni posiłek jeść o 19.00. Poproś mamę o przygotowanie chudszego jedzenia. Dasz radę wytrzymać 3 tygodnie bez słodyczy i słodkich napojów? Jak tak, będziesz miał dobry efekt na wadze.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. " Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.atpgabinetdietetyczny.pl

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie! Z kodem rabatowym: "wiosna" tylko 2,50 zł za 96 stron porad o zdrowiu! Dodatkowo otrzymasz dostęp do numerów archiwalnych. W nr 4/2020 „Zdrowia m.in.: poradnik alergika, choroby zakaźne pod lupą, „młody” zawał serca, mity o recyklingu.

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 4/2020
KOMENTARZE