Odchudzanie. Skąd wzrost wagi przy diecie i ćwiczeniach? [Porada eksperta]

2016-08-11 23:51 Agnieszka Ślusarska

Dlaczego, pijąc czerwoną herbatę, jedząc regularnie i lekko i ostatni posiłek o 18, intensywnie ćwicząc każdego dnia i grając w tenisa, tyję, zamiast chudnąć? Dodam również, że wyniki badań na choroby, które mogłyby powodować wzrost wagi, mam w normie.

Zależy co rozumie Pani przez słowo „tycie”, jeśli zwiększającą się wagę ciała, to może być to spowodowane tym, że przy wysiłku zwiększa Pani masę mięśniową. Waga więc może stać w miejscu albo się zwiększać, bo kolokwialnie mówiąc, mięśnie są cięższe od tłuszczu. Nie musi jeść Pani ostatniego posiłku o 18, no chyba że chodzi Pani spać o 20. Kolację powinna Pani spożywać najpóźniej dwie godziny przed snem. Zbyt duża przerwa między kolacją a snem spowoduje, że Pani organizm przestawi się na oszczędzanie i tempo metabolizmu spadnie. Jeśli intensywnie Pani ćwiczy, powinna mieć chociaż jeden dzień w tygodniu wolny od treningu, poświęcony na regenerację mięśni i organizmu.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Agnieszka Ślusarska

Właścicielka Poradni Dietetycznej 4LINE,  główny dietetyk w Klinice Chirurgii Plastycznej dra A. Sankowskiego, tel.: 502 501 596, www.4line.pl

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W numerze 12/2019 "Zdrowia" wszystko o fizjoterapii, operacja "przez dziurkę", leczenie raka trzustki, kim jest asystent zdrowienia, zielone biuro, antyrakowe menu, idealna koloryzacja. Miesięcznik "Zdrowie" to pakiet rzetelnej wiedzy i sprawdzonych porad!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 12/2019
KOMENTARZE