Jestem szczupła, ale mam duży brzuch [Porada eksperta]

2009-02-10 10:40 Katarzyna Pryzmont

Według wskaźnika BMI moja waga jest prawidłowa, ale mam problem z tak zwaną "oponą" i grubymi udami. W tych partiach nie mogę pozbyć się tłuszczu. Jakim sposobem można schudnąć na brzuchu?

Mimo dobrego BMI mogą pojawiać się nagromadzenia tłuszczu w różnych partiach naszego ciała. Warto wtedy codziennie ćwiczyć, dobierając odpowiednie ćwiczenia na brzuch i nogi. Możesz kupić sobie płytę DVD i ćwiczyć w domu lub zapisać się na gimnastykę, gdzie specjalista pokaże Ci jak wykonywać ćwiczenia.

Jeżeli Twoje BMI jest w normie, to nie proponuję diety, ponieważ tłuszcz spala się w całym ciele. Proponuję spożywanie małych, regularnych porcji i małej ilości tłustych potraw.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. " Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.atpgabinetdietetyczny.pl

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE