Dieta piwna - o co chodzi? Pewien mężczyzna schudł na niej 20 kg

2020-08-03 15:08 Magda Mazurek

Pewien mężczyzna po czterdziestce postanowił udowodnić, że dieta piwna jest super. Przez 46 dni pił piwo, wodę i czarną kawę. Żyje, w dodatku schudł 20 kilogramów. Czym więc jest dieta piwna i czy rzeczywiście działa?

Różne są na świecie diety, prawda? Słyszeliście już o diecie bananowej, diecie Dąbrowskiej, diecie jabłkowej, 1000 kalorii, Dukana... A teraz poznajcie dietę piwną. Pewien czterdziestoparolatek, Del Hall przeszedł na nią. Przez 46 dni nie jadł nic, a tylko pił piwo, wodę i czarną kawę. Swoje postępy opisuje na kanale na YouTube, więc możecie je zobaczyć.

Podobno schudł 20 kilogramów, spadł mu cholesterol, czuje się dużo lepiej. O co więc chodzi z piwną dietą? Czy rzeczywiście działa? Zobaczcie efekty Halla:

Spektakularne, ale musicie wiedzieć więcej. Del Hall jest dyrektorem sprzedaży w browarze Fifty West Brewing. Zainspirował się bawarskimi mnichami, którzy spożywali "płynny chleb", czyli specjalnie ważone piwo, tzw. doppelbock. Jego dieta opierała się na piciu od trzech do pięciu kufli takiego piwa dziennie. Od razu zastrzegamy - taka dieta nie jest zdrowa. A teraz coś więcej o piwnej diecie, która jest nieco odmienna od tego, co zrobił Hal.

Dieta piwna - zasady

Zacznijmy od tego, że dieta piwna nie oznacza spożywania tylko piwa przez cały czas. Oznacza mniej więcej tyle, że będąc na diecie możesz pozwolić sobie na małe piwo raz na jakiś czas. Mała butelka jasnego piwa to około 160 kalorii. Ciemne browary mają zwykle nieco więcej kalorii - do 220, ale są też bogatsze w cenne dla organizmu przeciwutleniacze. Co ciekawe piwo bezalkoholowe ma jeszcze mniej kalorii - mniej więcej 80 kcal w małej butelce.

Polecamy: PIWO - wartości odżywcze i walory lecznicze. W jakie witaminy i minerały jest bogate piwo?

Piwo tuczy - pewnie słyszałaś te słowa nie raz. Pora więc obalić ten mit - piwo nie powoduje otyłości czy nadwagi. Za tę odpowiedzialna jest zła dieta. Przy kilku piwach dziennie połączonych z przekąskami lub tłustym obiadem nie ma mowy o zdrowym odżywaniu i jakiejkolwiek diecie. Ale jedno małe piwo może mieć bardzo dobry wpływ na naszą sylwetkę.

Dieta piwna nie jest typową dietą - jeśli stosujesz dietę odchudzającą to możesz sięgać po jedno małe piwo dziennie. Ot, tyle. Pamiętaj jednak, że w żadnym wypadku nie należy zastępować trunkiem posiłków!

Za to możesz ugasić nim pragnienie - piwo zawiera dużo soli mineralnych, świetnie nawadnia, a dodatkowo ma w sobie dużo witamin z grupy B. Zdecydowanie bardziej polecane jest piwo bezalkoholowe. Możesz je pić po treningu - piwo zawiera maltodekstrynę, rodzaj węglowodanów, które ułatwiają odzyskiwanie równowagi wodnej organizmu tuż po wymagającym wysiłku fizycznym.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE