Ćwiczenia odchudzające dla 13-latka [Porada eksperta]

2014-01-24 14:34 Katarzyna Pryzmont

Proszę o poradę w sprawie planowanej przeze mnie diety. Mam 170 cm wzrostu i ważę 80 kg. Prowadzę siedzący tryb życia, ponieważ mam mało czasu na ćwiczenia. Czy mogłaby pani ułożyć dla mnie tygodniowy plan żywieniowy połączony z ćwiczeniami fizycznymi? Jak długo potrwa taka kuracja odchudzająca?

Cześć Kacper!

Kuracja to to raczej nie będzie. Aby schudnąć i utrzymać zdrową i szczupłą sylwetkę, ćwiczenia powinny stać się Twoim stylem życia. Nie da się schudnąć raz, a potem zaprzestać wykonywania ćwiczeń. Kuracja potrwa tak długo jak będziesz tego potrzebował. Nie wiem jak szybko będziesz redukował masę ciała.

Co do aktywności fizycznej, to przede wszystkim nie rezygnuj z wf-u w szkole. Jeżeli możesz zapisać się na jakieś dodatkowe zajęcia fizyczne, zrób to od razu, a najlepiej dzisiaj. Jeżeli nie, polecam Ci 5 razy w tygodniu intensywny marsz, trwający 60 minut. Chodź bez zatrzymywania się, szybko, ale bez zadyszki. Jak pojawi się zadyszka, zwolnij. Chciałabym, abyś chodził przed samym posiłkiem. Po marszu zjedz i uzupełnij wodę. Pozdrawiam!

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE