Ćwiczenia i dieta dla 12-latki [Porada eksperta]

2013-04-07 23:41 Katarzyna Pryzmont

Witam! Mam 12 lat, 151 cm wzrostu i ważę 50 kg. Chcę się pozbyć tłuszczu z brzucha, co mam robić?

Witaj! Aby pozbyć się tłuszczu z brzucha powinnaś: 5 razy w tygodniu po 15 minutowej rozgrzewce, krótkiej gimnastyce całego ciała, wykonywać serię brzuszków. Ja polecam 6-weidera. Jeżeli te ćwiczenia, będą dla ciebie za trudne, to na pewno znajdziesz inne w Internecie. Najważniejsze, żebyś wykonywała ćwiczenia regularnie. Nie będziesz miała oczekiwanych efektów, jeżeli będziesz ćwiczyła rzadziej niż 5 razy w tygodniu. Dodatkowo proponuję ci wykluczyć z diety słodkości i potrawy smażone. Warto, aby twoje porcje były małe, mieściły się na talerzach deserowych. Takie porcje nie będą rozpychały twojego żołądka, więc i brzuch będzie optycznie mniejszy.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. " Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.atpgabinetdietetyczny.pl

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE