Co jeść, gdy ma się Candida albicans? [Porada eksperta]

2018-07-07 19:36 Iza Czajka

Mam złe wyniki IGG - 9.50 IGM - 12.30. Ponadto mam PNEUMOCYSTIS CARINII - dodatnie i CHLAMYDIA PNEUMONIAE IGG w surowicy krwi - 126.90 RU/ml, a norma jest do 20.00. Nie wiem jaką dietę mam zastosować przy candida albicans. Ponoć nie ma na to żadnego lekarstwa i można się tego pozbyć tylko dietą. Zakwaszać organizm, czy zastosować dietę zasadową? Jeżeli zasadową, to co mogę jeść, a czego unikać? Jak powinien wyglądać mój posiłek? Na Chlamydię biorę obecnie antybiotyk KLACID 500 dwa razy dziennie przez trzy tygodnie.

Dopóki bierzesz antybiotyk, dietetycznie niewiele można zrobić, a po kuracji antybiotykiem warto zastosować dietę wspomagającą układ odpornościowy.

Dodatkowo z diety należy usunąć wszystkie produkty z cukrem, które mogą sprzyjać rozwojowi drożdżycy. Niekoniecznie są to tylko owoce, ale również kukurydza czy buraki. Warto skorzystać z porady fachowca, który ułoży dietę dla ciebie.

Candida albicans powinna być leczona pod kontrolą lekarza, lekami przeciwgrzybiczymi - dieta pełni wtedy rolę wspomagającą.

Przeczytaj też:

Dieta przy grzybicy

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Iza Czajka

Autorka książki "Dieta w wielkim mieście", miłośniczka biegów i maratonów.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W numerze 3/2020 "Zdrowia": odchudzanie według typu sylwetki, chorobę poznasz po zapachu, ból można leczyć, życie ze schizofrenią, siarka w pielęgnacji urody, jak przechowywać żywność. Miesięcznik "Zdrowie" to pakiet rzetelnej wiedzy i sprawdzonych porad!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 3/2020
KOMENTARZE