Co można jeść w nocy? Lista bezpiecznych produktów

2020-08-09 13:21 Magda Mazurek

Teoretycznie nie powinno się jeść na dwie godziny przed snem. A co, jeśli potworny głód pojawi się tuż przed snem lub jeszcze gorzej - obudzi cię w nocy? Są pewne produkty, które można zjeść i nie utyć. Poznajcie je.

American Journal of Clinical Nutrition opublikował badania, które jasno dowodzą, że twoje samopoczucie zależy od tego, co zjesz dnia poprzedniego! Piękny rym i jaki prawdziwy! Dlatego głodówka to najgorsza forma odchudzania, która sprawi, że nie będziemy mieć siły i ochoty do życia. 

Jednak w diecie trzeba zachować zdrowy rozsądek. Wszystkie diety jasno mówią, żeby nie jeść na noc. Ostatni posiłek powinno się spożyć na 2 godziny przed snem. Jednak jeśli głód bardzo ci doskwiera, możesz zrobić wyjątek. Co zjeść na noc?

Zobacz też CZEGO NIE WOLNO jeść w nocy!

Węglowodany na noc

To zależy - jeśli to wieczorem chodzisz na siłownię lub pobiegać, to omijanie posiłku po treningu nie jest wskazane. Głodzenie się wcale nie przyspieszy odchudzania. Lepiej zjedz coś - np. banana! 

Badania opublikowane w Obesity and Nutrition, Metabilism & Cardiovascular Diseases udowodniły, że węglowodanów nie trzeba spożywać według zasady „mniej, ale częściej”. Naukowcy prowadzili testy na grupie ochotników. Wykazały one jasno, że dzienną porcję węglowodanów możemy skoncentrować w jednym większym posiłku. I może być to kolacja, bowiem takie późne (ale nie do przesady) jedzenie nie wpływa na wzrost masy ciała. Uczestnicy badania spożywający węglowodany wieczorem nie odczuwali silnego głodu w ciągu następnego dnia.

Noc nocą, ale sprawdź, czy o segregacji śmieci wiesz wszystko! Przekonaj się, czy wyrwany ze sny odpowiesz na te pytania:

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE