Białko serwatkowe dla 17-latki trenującej na siłowni - dobry pomysł? [Porada eksperta]

2015-03-08 19:46
Porada trenera fitnessu
Autor: Getty Images

Mam 17 lat, 170 wzrostu i ważę 56 kg, chodzę na siłownię ponad rok. Chciałabym trochę schudnąć z ud i podkreślić moje mięśnie. Czy białko serwatkowe to dobry pomysł?

Suplement diety, jakim jest białko serwatkowe stanowi wysokiej jakości białko, bogate w aminokwasy. To, czy wprowadzenie jego stosowania jest dobrym pomysłem, zależy między innymi od tego, ile gram białka w przeliczeniu na kilogram masy ciała przyjmujesz z pokarmem na co dzień i czy ta wartość odpowiada zapotrzebowaniu. Zarówno zbyt niska, jak i zbyt wysoka podaż białka nie jest korzystna dla organizmu. Białko w proszku jest dość wygodne w użyciu. Łatwo i szybko można przygotować z niego shake'a, jednak polecam, aby nie zastępowało posiłku i było stosowane tylko w awaryjnych sytuacjach. Ten rodzaj białka jest odpowiedni dla osób, które tolerują laktozę.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Marta Romanowska

Marta Romanowska - instruktorka fitnessu, szkoleniowiec i pasjonatka zdrowego stylu życia. Odpowiada na pytania dotyczące szeroko rozumianego fitnessu: zajęć odchudzających i rekreacyjnych, doboru sprzętu do ćwiczeń i regeneracji potreningowej. Podpowiada, jak komponować dietę, żeby ćwiczenia były efektywniejsze.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.